Steve Jobs’un Hayalleri Gerçeğe Dönüşüyor

Steve Jobs'un Hayalleri Gerçeğe Dönüşüyor Steve Jobs’un Hayalleri Gerçeğe Dönüşüyor kapak 7

Apple tarafından yapılan açıklamalara göre Apple, uzun zamandır yürüttüğü gizli bir proje sayesinde şirketin efsane kurucusu Steve Jobs’un hayalini gerçekleştireceğini açıkladı.

CNBC tarafından yapılan haberde, Apple’nin büyük bir proje üzerinde çalıştığı ifade edildi. Palo Alto’da yer alan Apple’nin biyomedikal mühendisleri tarafından yürütülen çalışma ile birlikte şirket kan şekerini takip edebilecek bir cihaz üzerinde araştırmalar yapıyor. Her ne kadar Apple’ın bu yeni cihaz girişimi yeni bir girişim olsa da firmanın bundan çok uzun yıllar önce bu cihazı yapmak istediği biliniyordu. Apple’nin eski CEO’su Steve Jobs’da buna benzer şekilde kan şekerini ölçüp vücut içerisinde takip edebilecek yeni bir cihaz tasarlamak istiyordu.

Palo Alto’da araştırma ve çalışma yapan ekibin düzenli olarak araştırmada aldıkları yolu Apple’ın donanım teknolojileri bölümünün başkan yardımcısı olan Johny Srouji’ye bildirdikleri biliniyor. Apple’nin geliştirdiği bu yeni cihaz kullanan kişinin cildi üzerinde sahip olduğu sensörler sayeisnde ışık parıltısı çıkaracak ve bu sayede kişinin vücudundaki kan şekerini takip edebilecek.

Apple tarafından daha önceden tasarlanan Apple Watch modellerine de bu teknoloji optimize edilmek isteniyordu. Ancak yapılmak istenen cihaz, beklendiği gibi çalışmayınca Apple bu yeni saat modellerine sadece kalp ritmini ölçebilmek için kalp ritim sensörü eklemişti.[ads2]

Her ne kadar yeni bir haber olsa da Apple, 2016 yılının Ağustos ayında sağlık sektöründe büyük bir devrim yaratacak yeni teknoloji üzerinde çalıştıklarını ifade etmişti. Ancak Apple tarafından iddia edilen bu cihazın geçtiğimiz yıl Eylül ayında piyasaya çıkan kalp ritim sensörlü Apple Watch modeli mi yoksa yeni bir cihaz mı bilinmiyor. Bununla birlikte Apple’nin yeni açıkladığı teknolojisinin de ilerleyen günlerde göreceğimiz Apple Watch modellerinden birinde mi yoksa bambaşka bir cihaz mı olacak henüz bilinmiyor.