Spotify Nasıl Kullanılır? Farkı Nedir?

Spotify Nasıl Kullanılır spotify online müzik dinleme Spotify Nasıl Kullanılır? Farkı Nedir? spotify nasil kullanilir

Müzik sektörüne teknoloji ile gelen birçok yenilik son 10 yılda online müzik dinleme olarak piyasada rol almaya başladı. Spotify online müzik dinleme platformu 2008 yılında dünyada ki birçok ülkede hizmet vermeye başladı. Online müzik sektörüne giren Spotify Apple ile son yıllarda büyük bir yarış içerisinde bulunuyor. Henüz yarışta önde olan taraf Spotify diyebilmek mümkün görünüyor.

Türkiye’ye geldikten sonra 6 ay ücretsiz müzik dinleme imkanı sunan Spotify deneme sürümü bittikten sonra 2 ile 2.5 saat arasında müzik dinleme kısıtlaması getirdi. Ancak daha sonra gelen yoğun şikayetler üzerine firma bu kısıtlamayı kaldırdı.

Müzik listelerinizi daha fazla insanla paylaşmak ve Spotify’da daha popüler olmak için sen de hemen spotify takipçi satın al ! SadeceON sizlere en uygun fiyatlardaki spotify dinlenme hizmetlerini, takipçi hizmetlerini sunuyor! 10 liradan başlayan uygun fiyatlarla siz de hemen SadeceON’a gelin ve profesyonel hizmet verenler ile avantajlı alışverişin tadını çıkarın!

Spotify Farkı Nedir?

Uygulama oldukça fazla özelliğe sahipken diğer rakiplerinden ayıran birkaç özelliği de bulunuyor. İşte Spotify’ı farklı kılan özellikler ;

  • Müzik dinleme imkanın sunan bir çok uygulama bunu yasal olmayan şekilde kullanıcılarına sunuyor ancak Spotify online müzik dinleme hakkını tamamen yasal bir şekilde kullanıcılarına sunuyor.
  • Kullanıcılarının dinlediği müzikler için Spotify firması müziğin sahiplerinden telif hakkı alıyor. Ücretsiz kullanıcılarından reklam yoluyla kar eden firma Premium üyelik verdiği kullanıcılarından aldığı ücret ile müziklerin telif hakkının ödemesini gerçekleştiriyor.
  • Veri tabanında tüm dünya şarkıları olmasından dolayı devasa bir müzik platformu olarak görülüyor.
  • İnternet üzerinden kullananlar için bir web ara yüzü, bilgisayar kullanıcıları için programı ve mobil kullanıcılar içinde mobil uygulaması ile her teknolojik cihaz ile kullanım imkanı sunuyor.
  • Shazam ile Spotify arasında kurulan entegrasyon kullanıcılara Shazam üzerinden kaydedilen müziklerin aynı şekilde Spotify üzerinden görüntülenmesine olanak tanıyor.
  • Spotify internet kullanımı ise diğer platformlara göre daha düşüktür.

Spotify Ücretli Mi? spotify online müzik dinleme Spotify Nasıl Kullanılır? Farkı Nedir? spotify ucretli

Spotify Nasıl Çalışır?

Online müzik dinleme platformu olan Spotify’a giriş için hem kullanıcı oluşturma hem de facebook hesabını kullanma gibi 2 farklı yol bulunuyor. Eğer bilgisayar üzerinden Spotify online müzik dinleme platformunu kullanmak isterseniz facebook ile girişi seçtikten sonra bilgisayarınıza bir dosya inecek bu dosyayı açıp kurulumu yaptıktan sonra bilgisayarınıza Spotify yüklenecektir. Programı açıp facebook hesap bilgileriniz ile kullanabilirsiniz.

Facebook üzerinden giriş yapılması arkadaş listesindeki kişilerin müzik listelerine ulaşma imkanı sunuyor.