HP Spectre Dizüstü Bilgisayarın Özellikleri

HP Spectre Dizüstü Bilgisayarın Özellikleri HP Spectre Dizüstü Bilgisayarın Özellikleri gallary1 tcm 180 2201219

HP firması hem çok ince hem de çok güçlü olduğunu iddia ettiği yeni dizüstü bilgisayarı ile çok konuşulacağa benziyor. Bizde bu yazımızda modelin detaylarına bir göz atalım istedik. İşte HP Spectre’nin özellikleri!

Lüks sınıfta yer alan ve Intel Corei5 veya i7 işlemci ile çalışan Spectre modeli 10,4 mm inceliğinde. Tasarım konusunda üst düzey bir performans amaçlayan HP bu konuda oldukça ince çalışmış diyebiliriz. Bilgisayarın ağırlığı ise 1.1 kg. Ayrıntılara önem verildiği karbon fiber ve alüminyum işçiliğin yanı sıra bakır renkli gövdede kullanılan çift tonlu kaplama ile anlaşılıyor.

Spectre modelinin bir diğer dikkat çeken özelliği ise sağlam ve çizilmeye dayanıklı kenardan kenara Corning Gorilla Glass ekran ile donatılmış olması.

Klavye takımı arkadan aydınlatmalı ve birde cam trackingpad bulunuyor. Tasarımda yer alan frenli, menteşeli sistem sayesinde sade ve şık bir görüntü sunuluyor. HP Spectre modeli için şirket tarafından ilk kez hibrit pil kullanıldı. Cihazda bulunan dört adet prizmatik pil hücresi, ultra ince tasarımlı bilgisayarın pil kapasitesini en üst düzeye çıkarıyor ve tek bir kez şarj ederek daha uzun süre çalışmayı sağlıyor.

laptop_tcm_180_2201228 HP Spectre Dizüstü Bilgisayarın Özellikleri HP Spectre Dizüstü Bilgisayarın Özellikleri laptop tcm 180 2201228 1024x569

Bilgisayara ait özelliklerin devamı şu şekilde:

*HP’nin Intel Core™ i performansına olanak veren soğutma yaklaşımı

*Hiperbarik soğutma (Isıyı bilgisayardan dışarı atmaya yardımcı olmakla beraber aynı zamanda işlemcinin en yüksek performans ile çalışabilmesi için soğuk havayı içeri çekerek işlemciye yönlendirir)

*Windows 10

*Pcle SSD- 512 GB’a varan PCIE tabanlı flash depolama alanı

*6.Nesil Intel Core™ i İşlemci

*8 GB RAM

*2×2 Wi-Fi anteni

*Üç adet çok kullanımlı USB-C Type-C™ bağlantı noktaları şarj, yüksek hızda veri aktarımı ve harici ekranları destekliyor.

*Full HD IPS Ekran

*HP Audio Boost

*Bang & Olufsen Ses Sistemi