Bilgisayarda Aynı Fotoğrafları Bulma

Yarış Kazan ile Yarışın ve Para Kazanın

Mahallenin Abisi – Android Oyunu / Oyna Kazan

Telefon Kayıt Harcı 1500 TL Oldu !

Sorunlardan Tablet Açılmıyor

Tablet 27 Ağustos, 00:01'de eklendi 45502 Görüntülenme

Sorunlardan bu hafta sizlere genellikle genç kullanıcılarımızın başına gelebilecek bir sıkıntının çözüm yollarından bahsedeceğiz. Genç kullanıcılar dedim çünkü genelde tableti çok zorlayanlar ve taşıyamayacağı uygulamaların altına koyanlar şüphesiz onlardır. Teknoloji çok büyük nimettir ancak söz konusu arıza olunca akan sular duruyor. Tabletiniz sorunsuz rutin çalışırken aniden kapanabilir veya kapalı iken hiç açılmayabilir. Bu donanımsal bir sorun olabileceği gibi yazılımsal bir sorunda olabilir.

Tabletiniz hiç açılmıyor ve tabletin ekranına görüntü gelmiyor ise; yapmamız gereken öncelikle hatanın yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğuna karar verebilmek olacaktır. Bunu da tespit edebilmek için tabletiniz bozulmadan önce ne yaptınız bunu bir düşünün; düşürdünüz mü yoksa uygulama falan mı yüklediniz bunu bir düşünün.

Siz düşüne dururken ben yavaş yavaş çözümleri anlatıyorum.

Varsayalım donanımsal bir sıkıntı.

  • Tabletin bataryası bozulmuş olabilir, şarj kablosunu takarak tekrar açmayı deneyiniz.
  • Tabletin bataryasını anakarta bağlayan kablosu yerinden çıkmış olabilir. Tabletin içini açınız ve kontrol ediniz.
  • Ekranın flex kablosu anakarttan çıkmış ya da yerinden oynamıştır. Çarpmalardan kaynaklı bir durum basitçe tableti sökerek takabilirsiniz.
  • İç ekranı kırmış olabilirsiniz. Bazen tabletin iç ekranının kırığını dışarıdan bakarak göremeyebilirsiniz. Yenisi ile değiştirmeniz gerekir.

Tabletin açılış sesi geliyor ancak görüntü yok ise donanımsal olma ihtimali yüksek.

Peki varsayalım yazılımsal

  • Tablet son yüklediğiniz bir uygulamadan vs. dolayı çökmüş olabilir. Bu yüzden açılış tepkisi vermeye bilir. Bu durumda format atmak için anlattığımız Bu Konuyu okuyunuz.
  • Tablete root ya da rom atmaya çalışırken yanlış yüklemelerden dolayı tablet bu şekilde tepki vermez ve hiç açılmaz. Bunun yöntemi ise orjinal rom dosyasını bularak tekrar rom yüklemesi yapmaktır. Bu Adreste bulunan konulara bakarsanız rom atma konusunda yardımcı olur.
  • Sistem güncellemesi sonrasında tablet kapanıp bir daha açılmayabilir. Bu durumda da yine eski sürümünün rom dosyasını indirerek tekrar yüklemeniz gerekecektir.

Tabletin hiç açılmaması rom yüklenmeyeceği anlamına gelmez.

Selametle..

Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download mobile firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy course
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...