18000 mAh bataryalı Energizer P18K tanıtıldı!

Google bedava internet dağıtmaya başlıyor

Whatsapp Fake Numaradan Mesaj Atma

instagram takipçi kasma 2019 (%100 Gerçek, Etkili ve Ücretsiz)

Snapchat Kullanılmayan Özelliklerine Veda Ediyor!

İnternet 9 Eylül, 23:17'de eklendi 1132 Görüntülenme

Sosyal medya platformları arasındaki rekabet son zamanlarda arttı diyebiliriz. Bunun örneklerini sıkça görmeye başladık ve şirketlerden gelen yenilik haberlerine bazen yetişemiyoruz. Özellikle en bilinenler arasında sayabileceğimiz Facebook, Instagram ve Snapchat yakın tarihte duyurdukları yeniliklerle kullanıcıların beğenisini kazanmaya çalışıyor.
Bu anlamda Snapchat sahip olduğu ilginç tasarımı ve özellikleri ile sosyal medyayı yakından takip edenlerin ilgisini çekmiş, kısa sürede başarı merdivenlerini tırmanmıştı.

Hal böyle olunca diğer platformlarda harekete geçmiş, çeşitli tanıtımlarla kendilerini geliştirdiklerini göstermişlerdi. Bunun son örnekleri Instagram hikayeler ve zoom özelliği ile Facebook’un videoları odağına alması olabilir.
Ancak Snapchat bu defa farklı bir haberle gündemde. Bünyesinde barındırdığı bazı özellikleri kaldırmaya karar veren platformun hamleleri merakla bekleniyor. Zira rakiplerinin birbiri ardına paylaştığı yenilikler Snapchat’in vereceği karşılığı beklememize neden olmuştu.

snapchat-yeni-ozellikSnapchat’in sahip olduğu özellikler arasında Yerel Hikayeler bulunuyor. Bu bölümün amacı kullanıcılara bulundukları bölgede yaşanan etkinlik ve aktiviteler ile ilgili görüntüler sunmaktı. Snapchat, farklı fotoğraf ve videoları kullanıcılarla buluşturan ve şehir tanıtımlarında kullandığı özelliğinden vazgeçmiş görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir açıklama Yerel Hikâyeler bölümünün Snapchat’e veda ettiğini gösterdi. Şirket New York’ta bulunan bölüm çalışanlarına teşekkür etti. Peki, Snapchat sahip olduğu bu özellikten neden vazgeçti?
Kullanıcıların Snapchat’te tercih ettiği uygulamalar arasında Yerel Hikayeler kısmı az bir yer kaplıyordu. Fazla kullanılmadığı için özelliğin kaldırılmasına karar veren şirketin bu anlamda birkaç kişiyi de işten çıkardığı söyleniyor.
Sosyal medya platformları her geçen gün büyürken, kendilerini geliştirmek adına çeşitli hamlelerde bulunuyorlar. Snapchat’in ise sahip olduğu popülerliği korumak adına yeni bir şeyler yapması bekleniyor. Halihazırda geliri oldukça yüksek olan şirketin gelecek adına ne tür projelere imza atacağı merak konusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...