Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

Woocommerce Ürün Ağırlığına Göre Kargo Hesaplama

ERROR: [junit:junit:4.12] Çözümü

Snapchat Çalışanlarının Bilgileri Çalındı!

Yazılım 2 Mart, 13:49'de eklendi 1557 Görüntülenme

Son zamanların en beğenilen ve en fazla indirilen uygulamalardan olan Snapchat, sosyallik alanında başarılı olsa da güvenlik alanında aynı başarıyı gösteremiyor. Yaptıkları açıklamada, kim olduğu henüz belli olmayan kişilerin, şirketin bünyesinde yer alan çalışanlarının birkaçının bilgilerinin çalındığını duyurdu. 26 Şubat günü gerçekleşen olayla ilgili dün yapılan açıklamayla, soruşturmanın bittiğini, bununla beraber kullanıcıyı etkileyecek şekilde hiçbir tehdidin sunuculara ulaşamadığını ilan ettiler.

Şirket nezdinde de gerçekleştirilen araştırmada, Snapchat’in kendi güvenliğinden sorumlu ekip, CEO tarafından gönderildiği şekli verilen bir e-postanın, finans personellerinden birine gönderildiği ve bu elemanında bu postayı açmasıyla, kimlik avının gerçekleştiği söylendi.

Snapchat Çalışanlarının Bilgileri Çalındı! snapchat Snapchat Çalışanlarının Bilgileri Çalındı! Snapchat flashy features 1024x535

Snapchat Çalışanlarının Bilgileri Çalındı!

Ancak bu noktada finans bölümü çalışanının dikkatsizliği ön plana çıkıyor. Gönderilen postada acilen bordro bilgileri isteniyordu. CEO’nun orijinal mail adresi olmadığını fark edemeyen personel bu bilgileri e-posta adresine cevap olarak iletti. Bu durumun anlaşılması birkaç saat sürdükten sonra Snapchat yetkilileri, derhal soruşturma başlattı ve bu durumu FBI yetkililerine bildirdi. Bu e-postada yer alan bilgilerin ait olduğu çalışanlara ise aynı şekilde temas kuruldu ve durum hakkında bilgilendirme yapıldı.

Gönderilen e-postanın tam olarak detayı bilinmemekte. Bordrolarda yer alan bilgilerin çok fazla değişkenlik göstermeyeceği düşünülürse; maaş, sosyal güvenlik bilgileri, banka, ev hatta kişisel kimlik bilgileri bu e-postada yer alması oldukça muhtemel görünüyor. Buna karşılık Snapchat yetkilileri, iki yıl boyunca tüm çalışanlarına, bu tür durumları içeren bir sigorta hediye edeceğini ve en azından bu şekilde bir telafiye gidileceğini açıkladı.

 

Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download karbonn firmware
Premium WordPress Themes Download
free download udemy course
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...