Samsung’un VR İçin 4K Ekran Planı!

Samsung'un VR İçin 4K Ekran Planı! Samsung’un VR İçin 4K Ekran Planı! Gear VR Innovator Edition

 

Son zamanların popüler ürünlerinden biri de sanal gerçeklik gözlükleri diyebiliriz. Firmalar çıkardıkları ürünlerle rekabetin dozunu her geçen gün artırırken Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung’dan bir yeni haber daha geldi. Samsung aldığı karar sonucunda VR için ekran çözünürlüğünü arttıracak.

Yaşanan gelişmeler sonucunda akıllı telefon pazarının gündemi performans ve tasarım üzerine odaklanmış durumda. Full HD ve 2K çözünürlük arasındaki farkın az olması kullanıcılar açısından sorun teşkil etmiyor. Ekran çözünürlüğü kullanıcılar için telefon alırken dikkat ettikleri ilk özellikler arasında yer almıyor. Akıllı telefonların sık kullanılması sonucunda oluşan pil ömrünün azalması gibi nedenler alışveriş tercihlerini etkiliyor.

Akıllı telefon pazarında bunlar yaşanırken yakın zaman içerisinde tanınmaya başlayan sanal gerçeklik gözlükleri için rekabet artıyor. Güney Koreli şirket Samsung çözünürlük hususunda yeni hamleler düşünüyor.

Samsung'un VR İçin 4K Ekran Planı! Samsung'un VR İçin 4K Ekran Planı! Samsung’un VR İçin 4K Ekran Planı! ABvvXF9WLMqad0Z u7K614XXXL4j3HpexhjNOf P3YmryPKwJ94QGRtDb3Sbc6KY 1024x576

Samsung’un VR İçin 4K Ekran Planı!

Sanal gerçeklik gözlüklerindeki çözünürlük için çalışan şirket San Francisco’daki Ekran Haftası etkinliğine katıldı ve merakla beklenen tanıtımda 5.5 inç büyüklüğünde, 3840×2160 yani 4K çözünürlüğe sahip olan VR ekranını meraklılarıyla buluşturdu.

Akıllı telefonlarda çok da yüksek çözünürlük kullanılmadığını belirtmiştik. Samsung’da bu anlamda uzun zamandır 2K çözünürlüğü tercih ediyordu. Ancak Gear VR için şirketin farklı düşünceleri var. Telefon ekranının daha iyi çözünürlüğe sahip olması için 4K’ya geçiş yapmaya hazırlanıyorlar.

[ads1]Şirketin gelecek süreçte 4K ekranı hangi telefonlarda kullanacağına dair henüz bir bilgi bulunmuyor. Tahminler ve istekler doğrultusunda modellerin Galaxy Note 6 ile en geç Galaxy S8 olması bekleniyor. Bu arada Galaxy Note 6’ın Note 7 ismiyle üretileceği geçtiğimiz günlerde kesinleşmişti. 4K ekranın ilerleyen zamanlarda rekabeti nasıl etkileyeceği ise merak konusu. Samsung ile başlayan hareketliliğin diğer firmaları harekete geçireceği muhakkak. Yaşanacak gelişmeler ise kuşkusuz kullanıcıları memnun edecek.