Samsung Yükselişini Sürdürüyor!

[object object] Samsung Yükselişini Sürdürüyor! yeosu expo samsung pavilion by samoo01

Samsung oldukça karışık bir dönemden geçmesine rağmen mali tablosunda başarıyı yakalamış görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 7’leri toplama kararıyla gündeme gelen şirketin mali raporu yayınlandı.

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung bu yılın 3. çeyreğine ait sonuçları paylaştı. Dünyadaki en değerli 7. marka olarak seçilen Samsung’un sahip olduğu mali tablo durumun iyi olduğunu gösteriyor. Üçüncü çeyreği olumlu bir şekilde kapatan şirket yılı da bu şekilde bitirebilir.

Samsung geliştirdiği cihazlarla adını duyurmayı başarmış ve en değerli şirketler listesine adını yazdırmış bir isim. Ancak geride bıraktığımız günlerde ciddi bir sorunla karşı karşıya kalmıştı. Büyük beklentilerle piyasaya sürülen Galaxy Note 7’ler batarya sorunuyla gündeme gelmiş, kullanıcılardan olumsuz yorumlar almıştı.

102311689-samsung_logo-1910x1000 [object object] Samsung Yükselişini Sürdürüyor! 102311689 samsung logo

Telefonların şarj edilirken patlaması, yanması sonucunda Samsung yönetimi aldığı kararla Galaxy Note 7 sahiplerinin telefonlarını iade etmesini istemiş, kısa süre içinde yenileri üretilerek gönderimine başlanmıştı. Bu durumun şirketi nasıl etkileyeceği merak ediliyordu. Anlaşılan o ki, mali raporlar Samsung’u zor durumda bırakmadı.

Samsung Electronics’in yayınladığı mali verilere göre bu yılın üçüncü çeyreği şirket için bir hayli karlı geçmiş. taksimpartnerler.com Satışlardan 49 trilyon Kore Won’u elde eden Samsung, 7,8 trilyonluk karında sahibi oldu. Yani yaşanan sorunlara rağmen şirketin geride kalan dönemlere nazaran kazancı arttı diyebiliriz.

Raporun detaylarına göz atıldığında Samsung Electronics’in bir önceki yıla göre yüzde 14 artış sağladığı görülüyor. Bu da şirketin değerli markalar listesinde 7. sırayı almasını sağladı. Toplama bakıldığında ise Güney Koreli teknoloji devinin yaklaşık 52 milyon dolarlık marka değerine sahip olduğu belirtiliyor.

Samsung yalnızca akıllı telefon modelleri değil, televizyonlar ve ev eşyalarının da üretimini gerçekleştiriyor. Dünyanın pek çok ülkesinde satışlarını sürdüren şirketin yaşadığı sorunlara rağmen başarısını sürdürmesi dikkat çekiyor.