Samsung Note 8 Ne Zaman Piyasaya Çıkıyor

Samsung Note 8 Ne Zaman Piyasaya Çıkıyor Samsung Note 8 Ne Zaman Piyasaya Çıkıyor note 8

Samsung’un S8’den sonra çıkaracağı Galaxy Note 8 modeli ile ilgili yeni sızıntılar gündeme geldi. Bilindiği üzere geçtiğimiz sene piyasaya çıkan Galaxy Note 7 denemesi büyük bir başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Samsung önce cihazları piyasaya çıkarttı, ardından patlama haberleri ile birlikte bazı cihazların kusurlu olduğunu belirterek belirlediği IMEI kayıt numarasına sahip cihazları geri topladı. Bunun ardından hatasız olarak nitelendirilen ve toplanmayan Note 7’lerde de patlamalar meydana gelmeye başlayınca firma piyasadaki tüm Note 7’leri toplama kararı aldı.

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Galaxy S8 modeli ile yeniden tüm ilgiyi üstünde toplamayı başaran firma, yeni çıkaracağı akıllı telefon modellerine odaklanarak piyasada yeniden güçlenmeyi hedefliyor. Firma her geçen gün akıllı telefon projelerine devam ediyor.

Samsung’a ait sızıntılardan gelen son haberlere göre Galaxy Note 8 projesinde de son adımlara yaklaşıldı. Öyle ki, internete Galaxy Note 8’in çalışır haldeki görselleri sızdırıldı. Kullanıcılar tarafından büyük bir ilgiyle beklenen cihazın çalışır haldeki görselleri de büyük ilgi çekti.

Görselden anlaşıldığı ve önceki sızıntı haberleri ile doğrulanan bilgilere göre Galaxy Note 8, Galaxy S8 Plus’tan daha genç bir ekrana sahip olacak. Çalışır halde Samsung’dan sızdırılan görsellerin Note 8 modeline ait olduğu belirtilse de henüz kesin bir bilgi paylaşılmadı.

Galaxy S8 ile birlikte çıkan en büyük yeniliklerden bir tanesi de sesli asistan yazılımı olan Samsung Bixby. Galaxy Note 8’in yayınlanan görselinde de Bixby’nin fiziksel tuşunun yer alması bu modellerde de sesli asistanın kullanılacağını gösteriyor. Note serisini her ne kadar andırsa da Note 8’in Galaxy S8 ile büyük benzerlikler içerdiği görülüyor. Tasarım açısından önceki Note serileri ile benzer S Pen içermesi, yayınlanan görselin Note 8 prototipi olma ihtimalini güçlendiriyor.

Samsung tarafından resmen yapılan açıklamalara göre Galaxy Note 8 modeli 2017 yılı içerisinde raflarda yerini alacak.[ads2]