Samsung Galaxy S8’e Dair Son Haberler!

Samsung Galaxy S8'e Dair Son Haberler! Samsung Galaxy S8’e Dair Son Haberler! Samsung Galaxy S7 edge plata pantalla

Güney Koreli merkezli teknoloji şirketi Samsung bu aralar Galaxy S8 ile gündemde. Telefonun ne zaman çıkacağına ve ne gibi özelliklere sahip olacağına dair ortalıkta dolaşan pek çok söylenti mevcut. Haberlere bakacak olursak Samsung’un yeni telefonunu 2017 yılının başlarında görmemiz mümkün olabilir.

Haber siteleri son zamanlarda sıklıkla Galaxy S8’e yönelik bilgileri yazılarına taşıyor. Bunlardan bir tanesi de Techradar.com sitesinde yer aldı. Sitenin haberine göre Samsung Galaxy S8’in 2017 yılının ilk aylarında görücüye çıkması bekleniyor. Haberin içeriğindeki diğer detaylar ise şu şekilde:

Bir süre önce Note 7 krizi yaşayan Samsung telefonları toplatma kararı almıştı. Ardından bu şanssız durumu atlatmak için Galaxy S8 çalışmalarına hız veren Güney Koreli şirket hakkında çok sayıda sızıntı bilgiler gelmeye başladı. Önceki zamanlar dikkate alındığında Samsung’un Mobil Dünya Kongresinden önce telefon modellerini tanıttığı görülüyor. Bu anlamda Galaxy S8 içinde benzer bir süreç yaşanabileceği konuşuluyor. MWC’nin 2017 için belirlenen tarihi ise 27 Şubat.

a-concept-to-admire-samsung-galaxy-s8s8-edge Samsung Galaxy S8'e Dair Son Haberler! Samsung Galaxy S8’e Dair Son Haberler! A concept to admire Samsung Galaxy S8S8 edge 1024x573

Note 7 ile ilgili yaşanan problemlerin tekrar gerçekleşmemesi adına Samsung’un titiz bir çalışma yürüttüğünü düşünmek mümkün. Bu yüzden Galaxy S8’in piyasaya sürülmesine dair tam bir tarih henüz verilemiyor.

Samsung Galaxy S8 hakkında yavaş yavaş bir şeyler öğrenilse dahi gerçek bileşenler ve tasarım anlamında güçlü bilgilerin gelmesi bekleniyor. Şimdiye kadar söylenenler arasında 4K ekran, Snapdragon 830 işlemci, 6 GB RAM ve büyük ölçüde geliştirilmiş bir kamera yer alıyor.

Güney Koreli şirketin geliştirdiği Galaxy S8’de iris tarayıcı ve farklı bir ekran modelinin olabileceği de konuşuluyor. Modelin 4K ekran, 5.1 inç veya 5.5 inç boyutlarında ya da 5.7 veya 6.2 inç boyutlarında olması şu an için tahmin edilen noktalar. Samsung’un bir süredir üzerinde çalıştığı Galaxy S8’i tanıtacağı gün büyük bir merakla bekleniyor.