Samsung, Galaxy S8 İle 4K’ya Geçiş Yapacak!

samsung, galaxy s8 İle 4k'ya geçiş yapacak! Samsung, Galaxy S8 İle 4K’ya Geçiş Yapacak! Samsung Galaxy S Serisi medyanoz

Güney Kore’nin teknoloji alanında ünlü şirketi Samsung son zamanlarda Galaxy Note 7 haberleri ile gündemden düşmüyordu. Bu defa Galaxy S8 telefonu ile ilgili önemli gelişmeler yaşandı.

Samsung ürettiği modellere sürekli olarak yenilikler getirmesiyle tanınıyor. Her çıkan ürün bir önceki nesle göre daha iyi durumda oluyor. Buna en iyi örnek Galaxy S serisi verilebilir. İlk üretilen model olan Galaxy S’ten sonra ekran çözünürlüğü yönünde olumlu gelişmeler yaşandı ve en son çıkacak olan Galaxy S8 içinde bilgiler gelmeye başladı. Bundan önceki serilerde kullanılan ekran çözünürlüklerini şu şekilde sıralayabiliriz: *Galaxy S: 480 x 800p *Galaxy S2: 480×800 *Galaxy S3: HD *Galaxy S4 ve S5: Full HD *Galaxy S6 ve S7: Quad HD[ads2]

Samsung, Galaxy S8 İle 4K'ya Geçiş Yapacak! samsung, galaxy s8 İle 4k'ya geçiş yapacak! Samsung, Galaxy S8 İle 4K’ya Geçiş Yapacak! 2016012217453558072

Samsung, Galaxy S8 İle 4K’ya Geçiş Yapacak!

Samsung’un Galaxy S8 içinse çok farklı bir düşüncesi olduğu söylenirken şirketin gelecek yıl 4K ekrana geçiş yapacağı önemli iddialar arasında yer alıyor.

Galaxy S8 ile ilgili sızan haberlerin kaynağı Güney Kore merkezli Korea Herald sitesi. İddialara göre gelecek yıl 4K ekrana geçmeyi planlayan Samsung aynı zamanda Galaxy S8’de 5.5 inçlik ekrana yer verecek.  Çözünürlük olarak da 4K Ultra HD panel kullanılacak.

[ads1]Samsung panel üretme konusunda oldukça iyi bir şöhrete sahip. Kalitesiyle dikkatleri her zaman üzerine çekmeyi başaran şirketin Galaxy S8 için 4K Ultra HD ekran kullanacak olması bu yüzden şaşırtıcı değil. Daha öncede Super AMOLED ekran panelini kullanıcılara tanıtan Samsung yeni modeli ile bunun da üzerine çıkmanın hesaplarını yapıyor. Galaxy s8 modelinin tanıtımı ise 2017 yılının ilk aylarında yapılması bekleniyor.

Ancak belirtmek gerekirse 4K ekranı üretecek ilk firma Samsung değil. Zira örneğini daha önce Sony Xperia Z5 Premium modeli ile görmüştük.

 

[adsx]