Samsung Dex Nedir Ne Zaman Satışa Çıkıyor

Samsung Dex Nedir Ne Zaman Satışa Çıkıyor Samsung Dex Nedir Ne Zaman Satışa Çıkıyor samsung dex

Kullanıcıların fazladan cihaz taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırmak için geliştirilen Samsung’un yeni cihazı Samsung DeX çok yakında piyasaya çıkıyor. İşte, Samsung DeX’in piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı.

Mobil cihazları profesyonel olarak kullananlar, bilindiği gibi yanlarında farklı özelliklerde cihazlar taşımak durumunda kalıyor. Samsung DeX sayesinde birden fazla işlem cihazı bulundurma devri de kapanıyor. Samsung’un yeni tanıtımını yaptığı amiral gemi modelleri Galaxy S8 ve S8 Plus modelleri ile uyumlu olan yeni Samsung DeX sistemi sayesinde kullanıcılar akıllı telefonlarına doğrudan bir klavye ve Mouse bağlayarak cihaz içerisindeki tüm uygulamalara sorunsuz erişim sağlıyor. Android tabanlı akıllı telefon modellerine bağlanan Samsung DeX, kullanıcıların telefonlarını mini bir bilgisayar gibi kullanmalarına olanak sağlıyor. Kullanıcılar bu yeni sistem sayesinde akıllı telefonlarında bilgisayar gibi doküman düzenleyebiliyor, internette gezinebiliyor, gelen mesajları yanıtlayabiliyor.

Samsung Dex’in içerisinde onlarca farklı özellik bulunuyor. İlk olarak cihazın sunduğu en büyük avantajlardan bir tanesi tüm uygulamalar ile uyumlu olacak şekilde optimize edilmiş klavye ve Mouse kullanımı sunması. Günümüzde akıllı telefonlarında klavye ve Mouse kullanmak isteyenler bu ihtiyacını OTG kabloları ile sağlasa da bu kablolar uyumlu olmayan cihazlarda çalışmıyor, uyumlu olan cihazlar da ara ara sorunlar çıkartabiliyor.

Sistem içerisinde sadece klavye ve Mouse kullanımından da fazlası bulunuyor. Samsung DeX içerisinde web ve menü ara yüzü yeniden programlanmış olarak karşımıza çıkıyor. Sistem içerisinde birden fazla yeniden boyutlandırma seçeneği bulunuyor. Samsung DeX sistemi Microsoft ve Adobe tarafından da destekleniyor. Bu kapsamda akıllı telefonlarda bulunan tüm Microsoft Office ve Adobe uygulamaları da DeX tarafından destekleniyor.[ads2]

Samsung’un bu yeni sistemi DeX’in 21 Nisan tarihinde raflarda yerini alması planlanıyor. Cihaz için açıklanan ön satış fiyatı ise 599 TL olarak belirlenmiş durumda.