Samsung 1.2 Milyar Dolarla Ne yapacak?

Samsung 1.2 Milyar Dolarla Ne yapacak? Samsung 1.2 Milyar Dolarla Ne yapacak? 55c90971f0dc1e13442d04ae 2

Samsung yeni projelerle gündeme gelmeye devam ediyor. Şirketin bu defa ki planı “İnsan Merkezli IOT” projesi oldu.

Samsung son günlerde Apple ile yapacağı OLED tabanlı ekran üretimi anlaşması ile konuşuluyor. Samsung‘un bu alanda kullanmak için 6.8 milyar dolar ayırması dikkat çekmişti. Bir yıllık süre içinde 300 milyon OLED panel üretiminde bulunarak üst sıralarda yer alan şirketin teknoloji devlerinden Apple ile ortaklığı sonucunda gelecek adına önemli adımlar atacağını söylemek mümkün.

Elbette sürekli olarak yenilenen şirket politikaları kapsamında Samsung cephesinden farklı haberlerde duyuyoruz. Şimdilik sadece Amerika’da devam eden IOT Ar-Ge çalışmaları dikkat çekici boyutlara ulaştı. Bunda yaklaşık 1.2 milyar dolar harcayacak olmalarının payı da büyük.

Samsung 1.2 Milyar Dolarla Ne yapacak? Samsung 1.2 Milyar Dolarla Ne yapacak? Samsung 1.2 Milyar Dolarla Ne yapacak? 575 1024x918

Samsung 1.2 Milyar Dolarla Ne yapacak?

“İnsan Merkezli IOT projesi” neyi amaçlıyor?
Öncelikle projenin dört yılı kapsadığını belirtmemiz gerekiyor. Bunun için yapılacak olan araştırmalarda sosyal hayatta kullanılan endüstriyel ürünlere kullanıcıların ne ölçüde ilgi gösterdiği üzerinde durulacak. Altyapı ürünlerinden, akıllı telefonlara kadar birçok ürünü kapsayan araştırmanın sonuçları merak ediliyor.

Samsung IOT projesi için 1.2 milyar doları gözden çıkarmış durumda. Bu paranın yarısı Amerika Birleşik Devletlerindeki çalışmalarda kullanılacak. Kalan kısım da çip fabrikası, Strateji ve İnovasyon Merkezindeki teknolojileri geliştirmek için ayrılacak.

[ads1]Samsung son yıllarda piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarla bir hayli başarılı sonuçlar almıştı. Kullanıcıları mutlu eden cihazların ardından sıra yeniden insan odaklı projelerin geliştirilmesine geldi. Şirket CEO‘su tarafından yapılan açıklamada gelecek için başarılı sonuçlar almanın önemine ve insanları merkeze alarak çalışmaların sürdürülmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Android Headlines‘da yer alan haberde de Samsung‘un elde ettiği istikrarı ve başarıyı devam ettirmek için bu konular üzerinde durduğu yer aldı.

Sözü edilen projeler gerçeğe dönüşürse teknoloji piyasasında güzel gelişmelerin yaşanması muhtemel.[adsx]