Havuz Malzemeleri ve Havuz Kimyasalları

Usb Boot Yapma Programsız – Programlı Kesin Çözüm

Milli Piyango Çekilişlerinde Hile Yapıldığına Dair İspat Yayınlandı

uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek Hatası Kesin Çözüm

Proxy Nedir? Nasıl Kullanılır?

Pc & Donanım 10 Şubat, 22:41'de eklendi 1419 Görüntülenme

Proxy Nedir? Nasıl Kullanılır?

Proxy, vekil, elçi anlamına gelmektedir. Bilgisayar dilinde ise Network Şifreleme sistemi olarak bilinir. Kullanılma amacı güvenliktir. Şöyle ki bir internet sitesine bağlanmak istediğiniz zaman direk bağlantı sağlarsınız. Fakat proxy kullanıyorsanız arada bir vekil sunucu vardır. Yani standart tarayıcınıza giriş yaparsınız ve aaa.com standart bir adresine girmek istersiniz. Ardından proxy kullanıyorsanız eğer bunun aracılığıyla vekil sunucuya bağlanırsınız. Vekil sunucu isteği siteye gönderir ve sizin tarayıcınıza gelir. Yani aracı kullanarak siteye ulaşırsınız.

Proxy Nedir? Nasıl Kullanılır? Proxy Nedir? Nasıl Kullanılır?  cretsiz proxy sunucusu siteleri 300x150 300x150

Proxy Servisi Nedir?

İnternet üzerinde bir ağ ile dış dünya arasında ilişkiyi kurmaya yardımcı olan bir geçiş sistemidir. Proxy Servisi iki amaç için kullanılabilir. İlki bildiğiniz cache sistemidir. İlk bağlantınızda vekil sunucu karşı tarafın bilgilerini tutar. Bir sonraki bağlanmanızda bundan faydalanır ve bu sayede hızlı bir biçimde bağlantı kurmuş olursunuz. Diğer amaç ise firewall güvenlik sistemleridir. Burada proxy sadece bir aracıdır. Ayrıca ilk amacı da burada kullanır. Yani cache tutarak hızlandırmayı amaçlar.

Proxy servislerinin en büyük faydası uluslararası internet bağlantılarında yaşanan yoğunluğu azaltmaktır. Kısaca tek bir bağlantıyı bir gruba proxy aracılığıyla paylaştırarak avantaj elde etmiş olursunuz. Yani ana sunucu üzerinden sağlanacak internet çıkışı, proxy servisi aracılığıyla ile tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecektir. Cache sistemini de buraya eklediğimiz zaman hızlı bir bağlantı elde etmiş olacağız.

En Popüler Proxy Servisleri

En iyi ücretsiz 10 proxy servisini şöyle sıralayabiliriz.

 • Proxify
 • Free Open Proxy
 • Proxy 2014
 • Unblock YouTube Free
 • kProxy
 • blewPass
 • Zfreez
 • 4everproxy
 • Unblock My Web
 • YouTube Unblock Proxy

Proxy’nin Amacı Dışında Kullanımı

Yukarıda proxynin iki kullanım amacı olduğunu söylemiştik. Fakat günümüzde bu amacın tamamen dışında kullanılan proxyler amacını yitirmiş durumda. Günümüzde hackerların, hacker olma yolunda ilerleyenlerin ya da internetin karanlık dünyasında çalışanların kendilerini gizlemek için kullandıkları birer araç halini aldı.

Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
online free course
download intex firmware
Download Nulled WordPress Themes
udemy paid course free download
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...