PlayStation VR İçin Geri Sayım Başladı!

playstation vr İçin geri sayım başladı! PlayStation VR İçin Geri Sayım Başladı! PlayStation VR 1 min

Giyilebilir teknoloji alanında yeni bir ürün daha piyasadaki yerini almaya hazırlanıyor. E3 2016 Sony konferansı yeni sanal gerçeklik gözlüğü modeli Playstation VR ile ilgili haberlere ev sahipliği yaptı.
Sanal gerçeklik gözlükleri son zamanların en fazla dikkat çeken ürünleri arasında yer alıyor. İçine yerleştirilen akıllı telefonlar aracılığıyla kullanıcılara farklı bir deneyim sunan gözlük modelleri de gittikçe artıyor. Firmalar kendilerine ait ürünleri bir bir tanıtırken bu konudaki son hamle Sony‘den geldi. Şirketin merakla beklenen sanal gerçeklik gözlüğü Playstation VR‘ın çıkış tarihi ve fiyatı nihayet açıklandı.

Sony‘nin geliştirdiği Playstation VR, 1920×1080 Full HD çözünürlüğü ile dikkat çekiyor. En fazla sevilmesi beklenen özellikleri arasında gerçek 3D ses teknolojisine sahip olması yer alıyor. Böylece kullanıcılara oyun esnasında daha fazla gerçekçilik hissi sunulabilecek. Tüm bunlarla beraber 120 Hz yenileme hızı bulunan Playstation VR, 100 derecelik bir görüş açısına sahip. Sanal gerçeklik gözlüğünün oyun kalitesi anlamında talepleri karşılaması bekleniyor. Playstation VR, 50 oyun desteği ile birlikte piyasaya sürülecek.

PlayStation VR İçin Geri Sayım Başladı! playstation vr İçin geri sayım başladı! PlayStation VR İçin Geri Sayım Başladı! ads  z 2

PlayStation VR İçin Geri Sayım Başladı!

E3 2016 konferansında Playstation VR‘ın satış tarihi 13 Ekim olarak duyuruldu. Fiyat açısından ilginç bir politika izleyen şirket sanal gerçeklik gözlüğünün Amerika satış fiyatını 399 dolar diye belirlerken kamera ve kontol cihazı ile birlikte çalışabilen Playstation VR’ın ücreti doğal olarak 499 dolara çıkıyor.

Sony‘nin ürettiği sanal gerçeklik gözlüğü Playstation VR‘dan önce Oculus Rift, HTC Vive gibi modeller çoktan raflardaki yerini almıştı. Samsung‘da Gear VR adlı ürününü tanıtmış ve aksesuar sınıfında üst sıralara yerleşmişti.

Son olarak Playstation VR uyumlu araçlarında satışa sunulacağını belirtelim. Playstation Move‘u bir tüfeğe dönüştürebilen PS VR Aim Controller adlı aparatın kullanıcılardan nasıl bir not alacağı merak ediliyor.