18000 mAh bataryalı Energizer P18K tanıtıldı!

Google bedava internet dağıtmaya başlıyor

Whatsapp Fake Numaradan Mesaj Atma

instagram takipçi kasma 2019 (%100 Gerçek, Etkili ve Ücretsiz)

PlayStation Dualshock 4 Sorunları ve Çözümleri

Pc & Donanım 20 Haziran, 13:58'de eklendi 1275 Görüntülenme

PlayStation kullanıcıları genellikle oyun konsolunda problem yaşarlar. Önceki yıllarda konsol tuşlarının çabuk bozulmasından şikayet eden PlayStation kullanıcıları teknolojinin gelişmesi ile birlikte farklı sorunlar ile karşı karşıya kaldılar. Son olarak kullanıcılar tarafından gelen şikayetlerden en yaygın olanı Dualshock 4 sorunu oldu. Bu yazımızda en sık görülen Dualshock sorunu ve çözümünü anlatacağız.

Cevap Vermeme, Yanıp Sönen Işık ve Eşleşmeme Problemi

Yaşanan bu durumlarda oyun konsolunu resetlemek gerekiyor. Resetleme işlemi için izlemeniz gereken adımlar ise şunlar;

 • Dualshock 4 arkasında ve L2 butonunu yakınında bulunan küçük bir reset butonu bulunuyor, bu botunu bulunuz,
 • Sonrasında bir iğne yada düz bir ataç ile bu butona basın ancak butona fazla baskı uygulamayın. Basarken birkaç saniye basılı tutup sonrasında bırakmanız yeterli olacaktır.
 • Resetleme işlemi tamamlandıktan sonra konsolunuzu USB kablo ile tekrar PlayStation 4 cihazınıza bağlayarak eşleştirme yapın.
 • PS4 üzerinde oturum açılması için PS tuşuna basmanız gerekiyor.

Dualshock 4 Titreşimi Çalışmıyorsa

Bu durum ile karşılaştığınızda ilk kontrol etmeniz gereken ayarlar Dualshock 4 titreşim ayarlarının kapalı olup olmadığı olması gerekir. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır;

 • PS4 üzerinden ana ekranda bulundan fonksiyonlar bölümünü açmak için D-Pad üzerinde bulunan yukarı tuşuna basın.
 • Sonrasında üzerinde çanta resmi olan ayarlar ve konsol ile Dualshock resmi olan aygıtlar menüsünü açın. Buradan kontrolcüler seçeneğine gelin,
 • Açılan ekran üzerinde titreşim işlevinin açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 • Eğer titreşim işlevi seçili değilse sadece Dualshock 4 sorunu değil diğer kontrol araçlarında titreşim sorunu yaşarsınız.

Dualshock 4 reset

Dualshock 4 Hoparlörü Çalışmıyorsa

Bazı oyunlar Dualshock içerisinde bulunan hoparlörlerden ses vererek 3 boyutlu ses sağlarlar. Ancak bu hoparlörden ses gelmiyorsa hoparlör sesinin açık olup olmadığını kontrol etmeniz sorunun çözümü için yeterli olabilir.

 • Ses ayarlarının açık olduğunu kontrol etmek için öncelikle PlayStation 4 cihazı üzerindeki D-Pad’de bulunan yukarı tuşuna basın.
 • Sonrasında ayarlar aygıtlar ve kontrolcüler seçeneklerini izleyin,
 • Açılan pencere üzerinde ses kontrolü ayarlarını seçerek sağ tuşa basın ve Dualshock hoparlör sesinin açık olduğundan emin olun. Sağ ve sol tuşlarını kullandıkça hoparlör üzerinden ses duyuyor olmanız gerekiyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...