PlayStation 4’ün Bozulmasında İlginç Neden

PlayStation 4'ün Bozulmasında İlginç Neden PlayStation 4’ün Bozulmasında İlginç Neden ps4 b  cek

Dünyanın en çok satan oyun konsollarının başında hiç kuşkusuz ki Sony’nin tasarladığı PlayStation serisi geliyor. PlayStation serisinin son üyesi PS 4 üzerinde yapılan araştırmalara göre cihazların ilginç bir bozulma sebebi bulunuyor. Sony servislerine gönderilen binlerce cihazın böcekler yüzünden bozulduğu ortaya çıktı. Ancak Sony böcekler yüzünden bozulan bu cihazları tamir etmeye olumlu da yanaşmıyor.

Oyun severlerin en çok tercih ettiği oyun konsollarından birisi olan PlayStation 4 üzerinde yapılan ufak başarısız geliştirmeler nedeniyle oyun konsolları sebepsiz yere bozulabiliyordu. Ancak kullanıcılar bu bozulmaların nedenini her ne kadar yazılımsal zannetse de işin aslının bambaşka olduğu ortaya çıktı. Yapılan araştırmalara göre hamam böcekleri PlayStation 4’lerin bozulmalarına neden oluyor. Siz de cihazınızı nemli, yere yakın ya da karanlık bir bölgede saklıyorsanız, cihazınızın hamam böcekleri yüzünden bozulması an meselesi olabilir. PlayStation cihazları genellikle televizyonun altında karanlık yere koyuluyor ve cihaz bozulana kadar da burada kalmaya devam ediyor. Bu yüzden cihazların koyulacağı yerin iyi seçilmesi gerekiyor.

Hamam böceklerinin PlayStation 4’leri bozmasının da ilginç bir sebebi bulunuyor. Yapılan araştırmalara göre PlayStation 4’ün güç kaynağının bulunduğu hazne, hamam böceklerinin yuva yapması için oldukça ideal bir ortam sunuyor. Buna bağlı olarak da hamam böcekleri ulaşabilecekleri kadar yere yakın ve karanlık bölgelerde bulunan PlayStation’ların içine girerek güç kaynağına yuva yapıyor. Güç kaynağı hamam böceklerinin üremesi için uygun  sıcaklığı ve nemi sunuyor. Bu süreç içerisinde kullanıcılar da cihazlarında hamam böceklerinin olduğunu fark etmiyor. Hamam böcekleri güç kaynağına yuva yaptıktan kısa bir süre sonra içerde yüzlerce böcek birikiyor ve bu böceklerden herhangi biri yanlış bir yere dokunduktan sonra hem böcek ölüyor hem de cihazın bozulmasına neden oluyor.[ads2]

Sony ise böcek sorunu yüzünden bozulan cihazları garanti kapsamı dışında diyerek tamir etmeyi reddediyor.