PES 2018 ile İlgili Tüm Bilinen Detaylar

PES 2018 ile İlgili Tüm Bilinen Detaylar PES 2018 ile İlgili Tüm Bilinen Detaylar pes 2018

Pes 2018’in çıkmasına kısa bir süre kala kullanıcılar yeni oyunun ne gibi ayrıcalıklar sunacağını merak ediyor. İşte, PES 2018’in ne zaman piyasaya çıkacağı ve oyunun teknik açıdan bilinen tüm özellikleri.

PES serisi bilindiği gibi Konami’nin en fazla önem verdiği oyun serilerinden bir tanesi. Bunu için oyun üzerinde her seride yeni geliştirmeler yapılıyor. Gerek oyun motoru gerekse grafik işlemci üzerinde yapılan bu geliştirmeler sayesinde kullanıcılara çok daha üst düzey oyun deneyimi sunmak amaçlanıyor.

PES 2018 hakkında çıkan haberler yılın başından beri piyasada dönmeye devam ediyor. Bununla birlikte oyun için tahmin ve sızıntı haberleri yapılarak PES 2018’i belirli bir kalıba oturtmak isteyenler de oldukça fazla. Bilindiği üzere Konami, PES 2016 ve daha önceki serilerde oyunu geliştirmek için pek de zahmete girmiyordu. Sektörde zaten ilk sıralarda yer almasına güvenen firma, PES 2016 ile büyük bir darbe yiyince, PES 2017’yi çıkartırken daha temkinli davrandı. Geçmiş hatalarından ders aldığını gösteren Konami, PES 2018 için de büyük planlar içinde. Serinin yeni üyesi PES 2017’in E3 2017’de tanıtılması planlanıyor.

İlk olarak Metal Gear Solid V oyununda kullanılan Fox Engine oyun motoru bunun ardından PES 2017’de denenmiş ve başarılı sonuç alınmıştı. Bunun üzerine PES 2018’in de yapı taşlarını Fox Engine’nin oluşturması planlanıyor. Fox Engine sadece oyun hızını düzeltip donmaları engellemekle kalmıyor aynı zamanda kullanıcıların eleştirdiği oyun fiziklerinde oluşan hataların da engellenmesini sağlıyor.

Konami’nin oyuncu görsellerine büyük önem verdiğini biliyoruz. Bunun için ışıklandırma teknolojisi kullanan firma, görsellere PES 2018 ile birlikte yeni bir bakış açısı getirmeyi planlıyor. Sadece oyuncularda değil son zamanlarda kullanıcıların canını sıkan kağıt gibi seyircilere de bir çözüm getirilecek.[ads2]

PES 2018 için belki de en önemli güncellemelerden bir tanesi ise oyunun PS4 ve Xbos Scorpio cihazlarına özel 4K versiyonları çıkacak. PES 2018 bu cihazlarda 4K 60 FPS olarak çalışabilecek.