C4 Mü Note 7 Mi ?

C4 Mü Note 7 Mi ? samsung note 7 C4 Mü Note 7 Mi ? Wb7J4q1

Bildiğiniz gibi günümüzde teknoloji gayet hızlı bir şekilde gelişmekte.Artık insanlar için teknoloji hayatımızın her yerinde neremize baksak her yer teknoloji bunun artı yönleri gayet fazla iken eksi yönleri de oldukça fazla. En küçük örnek arabalar en büyük teknoloji iken istenilen yere hızlı bir şekilde gitmemizi sağlarken aynı zamanda havaya saldığı gazlar ile çevremizi kirletmekte.
Samsung geçen aylarda Samsung note 7 telefonu piyasaya sürdü. Fakat haberlere göre Samsung markası bu telefonu İphone 7′ ye rakip olsun diye kısa bir sürede üretmek zorunda kaldı çünkü telefonlardaki seri sayısı konusunda biraz geride kalmıştı Samsung. Note serisi her zaman tutulan bir seri olduğu için kullanıcılar da büyük bi hevesle aldı çünkü Samsung dünyaca ünlü bir marka ve kendini kanıtladığını hepimiz biliyoruz. Note 7 ‘yi alan kullanıcılar bir süre telefonlarını rahatça kullandılar. Ta ki patlayana kadar ilk patlamanın olduğu zamanlarda tüketiciler fazla bir sıkıntı olmadığını düşünüp devam etti fakat patlamalar her gün gitgide arttıkça tüketiciler de tedirgin olmaya başladı ve garanti kapsamında Samsung servisine gönderdiler Samsung da kullanıcılarına yeni ve sözde sağlam telefonlar gönderdiler fakat bu sağlam denilen telefonlarda da aynı sorunlar görülmeye başlayınca tüketiciler iyice korkmaya başladı.

C4 Mü Note 7 Mi ? samsung note 7 C4 Mü Note 7 Mi ? samsung galaxy note 7 5 billion loss 0 300x180

C4 Mü Note 7 Mi ?

Atalarımızın da dediği gibi acele işe şeytan karışır. Samsung piyasadan 25 milyon Note 7′ yi geri çağırdı ve yaklaşık olarak bir milyar dolar zarar etti. Yaptıkları açıklamaya göre telefonları tamir etmeyeceklerini ve direk çöpe atacaklarını söylediler. Bu haberi duyan çevreci arkadaşlar da Samsung şirketine dava açarak telefonların geri dönüşüme gönderilmesi konusunda ikna ettiler.


Telefonların patlama nedenine geldiğimiz zaman ise telefon şarj olurken aşırı ısınma sebebiyle patlıyor ve kullanıcılar için büyük bir tehlike yaratıyor. Li-on piller olması dolayısıyla piller oksitleniyor ve ısınmaya yol açıyor. Normalde telefonlarda ısındığı zaman mekanizmayı kapatır ve olası bir yanmaya karşı önlemini alır ama Note 7 bunu başaramamakta ve kullanıcılar için oldukça tehlikeli.