Ethereum Nasıl Alınır?

Bitcoin Nasıl Alınır ?

Chrome Materyal Tasarım Görünümü Aktifleştirme Nasıl Yapılır?

IOS 11.3 Bug Sorunu

Note 7 Krizi Çözülüyor Mu?

Teknoloji 23 Ocak 2017
772 Okundu

Samsung Note 7 krizinin peşini bırakmamaya kararlı. Güney Koreli teknoloji devinin pazartesi günü soruşturma sonuçlarını açıklaması bekleniyor.

Samsung Electronics, dünya çapında en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi olarak gösteriliyor. piyasaya sürdüğü cihazlar ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran şirketin geçtiğimiz yıl raflarda yerini almasıyla toplatılması bir olan Note 7 hakkında yapılan soruşturmanın sonucunu açıklaması bekleniyor. Merkezi Kore’de bulunan Samsung’un cihazda aşırı ısınmaya neden olan piller hakkında bilgi vereceği düşünülüyor. Soruşturmanın sonuçları merak ediliyor.

Samsung’un yaşadığı Note 7 fiyaskosu hem kullanıcılar açısından hem de şirket açısından zorlu bir süreci ortaya çıkardı. Büyük umutlarla piyasaya sürülen cihazın problemleri nedeniyle şikayetlere neden olması Samsung’u zor durumda bıraktı. Aşırı ısınması ile haberlere konu olan Note 7’ler dünya çapında herkesin ilgisini çekmişti. Samsung’un özür dilemesi ile devam eden süreç cihazların piyasadan toplatılması ile bir süre için sessizliğe gömülmüştü.

Note 7 Krizi Çözülüyor Mu?

O günlerden bu yana eski günlerine dönmek ve tüketicilerin güvenini kazanmak niyetinde olan Samsung ise neyin yanlış gittiğini bulmak istiyor. Bu yüzden Amerika Birleşik Devletlerinde merkezi bulunan bir test ve sertifikasyon kuruluşu UL’nin de dahil olduğu birden fazla soruşturma acentesi konuya ilişkin görevlendirildi.

İlk olarak soruşturmaya yönelik sonuçları açıklayan ise Wall Street Journal oldu. Ayrıca başka kaynaklardan da çeşitli bilgilerin geldiği söyleniyor. Kesin sonuçlar ise muhtemelen Samsung tarafından açıklandığı takdirde öğrenilebilecek.

Kwon Oh-hyun yılbaşı konuşması esnasında “üretim süreçlerini ve güvenlik denetimlerini iyileştirerek gururumuzu düzeltelim” cümlelerine yer vermişti. Bir süredir devam eden ve ne şekilde sonuçlanacağı merak edilen Samsung Note 7 krizine ilişkin yeni gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz. Güney Kore’nin teknoloji devlerinden olan Samsung’un hangi adımları atarak kullanıcıların güvenini kazanmaya çalışacağını ise ilerleyen zamanda öğrenebiliriz gibi görünüyor.

Yazar Hakkında

Sosyal Hizmetler öğrencisiyim. Teknoloji alanında uzun zamandır haber editörlüğü ile ilgileniyorum. Yazıların okuyucu adına faydalı olması için elimden geleni yapıyorum.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...