Nokia 6 Resmen Duyuruldu!

Nokia 6 Resmen Duyuruldu! Nokia 6 Resmen Duyuruldu! Nokia 6 1

Android cihazlar kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği ve kullandığı modelleri içeriyor. Dev markaların geliştirerek piyasaya sürdüğü telefonlar son yıllarda hızla artarken en yeni cihaz Nokia’dan geldi. Bir süredir merak edilen ve çıkacağı zaman beklenen Nokia 6’nın resmi duyurusu nihayet yapıldı.

Nokia’nın haklarının yeni sahibi artık HMD Global. Dolayısıyla duyuru da şirketin sitesinden yapıldı. Android Nokia 6 sonunda merak edenlerle buluştu.

Bilindiği gibi bir süredir Nokia telefonlar üretilmiyordu. Bunun sebebi ise Microsoft’a satılmasıydı. Ancak aradan uzun bir zaman geçtikten sonra yeniden üretim kararı alındı ve 2017 Nokia telefonların geri döneceği yıl oldu. Yeni Nokia akıllı telefonun isim ve üretim hakkı HMD Global’a ait. Resmi internet sitesi aracılığı ile duyurulan model Android işletim sistemi ile çalışıyor.

nokia-6 Nokia 6 Resmen Duyuruldu! Nokia 6 Resmen Duyuruldu! Nokia 6

Nokia 6 akıllı telefonun özellikleri ise şu şekilde; LTE cihaz Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle geliyor ve 5.5 inç büyüklüğünde HD ekrana sahip. Bunların yanı sıra telefonda Qualcomm Snapdragon 430 yonga setine yer verilmiş. Kamera bölümünde 16 MP çözünürlük arka ve 8 MP çözünürlükte ön kamera mevcut. 4 GB RAM ile  64 GB dahili hafıza ise Nokia 6’da yer alan diğer özellikler arasında.

Peki, uzun zaman sonra üretilen Nokia akıllı telefon modeli ne zaman piyasaya sürülecek?

Cihazın çıkış tarihi hakkındaki bilgiler HMD Global’ın Nokia 6’yı ilk etapta Çin pazarında satışa sunacağını gösteriyor. Fiyat etiketi ise 246 dolar olarak belirlenmiş. Telefonla ilgili önemli bir ayrıntı Çin dışında ne zaman satışa sunulacağının bilinmemesi. Stratejik açıdan önemli olarak görülen Çin’in ardından hangi ülkelerde çıkış yapılacağı henüz belli değil.

Son olarak 2017 yılı içerisinde birden fazla Nokia telefonun çıkmasının beklendiğini belirtelim. İlk etapta HMD Global tarafından Nokia 6 tanıtılmış oldu ve bundan sonrası merak ediliyor diyebiliriz.

 

Kaynak:Teknokulis