Nokia 3310 geri dönüyor

Nokia 3310 geri dönüyor Nokia 3310 geri dönüyor efsane telefonlar 14

Nokia 3310 geri dönüyor

Bir zamanların efsane telefonu, tarihin bilinen en sağlam cep telefonu 3310 ile ilgili sevindirecek bir haber var. Microsoft firmasının 2013 yılı son çeyreğinde 7.2 milyar dolarlık bir maliyetle satın aldığı Nokia, en sevilen ve en bilinen telefon modeli olan Nokia 3310’u yeniden üretmeye başlıyor.

Cep telefonun tarihinin en sevilen cep telefonu sıralamasında ilk iki sıraya yazılabilecek olan 3310 için firmadan ilginç bir karar geldi. Son birkaç gündür dolaşan dedikoduya göre 3310 yeniden üretilecek..

2000 yılında piyasaya sürülen ve modern cep telefonu konusunda çığır açan ayrıca sağlamlığıyla da dikkat çeken ve günümüzde hala gündem olabilen 3310, uzun pil ömrü ve sağlam kasası sayesinde de son birkaç yıla kadar kullanılmaya da devam etti.

Kesin ve net bilgiler olmamasına rağmen 3310’un fiyatının 75 dolar civarında komik bir rakama satılması planlanıyor. Yeniden üretim sebebi ise güvenilir ve hacklenemez olması. Yani akıllı telefon kullanan biri için alternatif güvenilir bir hat niteliğinde kullanılacak.

Tanıtım tarihi net olmasa da Yeni 3310 telefonun “Mobil Dünya Kongresi” teknoloji fuarında tanıtılması ve bilgilendirilmesi bekleniyor.

Amazon ABD kullanıcılarının halen 3310 sattığı biliniyor.

3310’un bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biri de meşhur yılan oyunu. Malum o dönem 3310 kullanıcılarının büyük bölümü vaktini yılan oyunuyla geçiriyordu.

Yine kullanıcılar tarafından tarihin en güvenilir cep telefonu olarak lanse edilen 3310 Finlandiyalı teknoloji markası ve dönemin popüleri olan Nokia uzun süre piyasayı domine etmişti.

Yeni 3310’un kasa ve içerik olarak ne durumda olacağı bilinmiyor. Yeni kasa, yeni menü gelir mi net bir bilgi yok. Fakat yine tuşlu ve dayanıklı olmasının yanı sıra eskisi gibi sağlam bir batarya performansı gelmesi beklenenler arasında. Ayrıca akıllı telefon piyasasında tutunamayan Nokia’nın bu hamlesiyle birlikte yeniden atağa kalkması bekleniyor.