Ethereum Nasıl Alınır?

Bitcoin Nasıl Alınır ?

Chrome Materyal Tasarım Görünümü Aktifleştirme Nasıl Yapılır?

IOS 11.3 Bug Sorunu

Nintendo Akıllı Telefonlar İle İlgili Ne Düşünüyor?

Oyun 11 Temmuz 2016
40534 Okundu

Nintendo cephesinden akıllı telefon sahipleri için yeni kararların haberleri geliyor. Çevre birimleri anlamında yenilikler getirmeye hazırlanan şirket düzenlenen 76.Yıl Genel Hissedarlar Toplantısının ardından geleceğe yönelik adımlarını netleştiriyor.
Şirketin önemli kararların arefesinde olduğu söylenirken bunlardan birinin akıllı telefonlara yönelik olduğuna dair iddialar gündemde.
Konuyla ilgili açıklama yapan Nintendo Eğlence ve Planlama ve Geliştirme Bölümü Genel Müdürü Shinya Takahashi, içinde bulundukları durumu değerlendirerek piyasada var olan ancak kendilerinin yeni bir çözüm ile üretmeyi planladıkları fiziksel kontrolörlerden bahsetti. Bu anlamda yeni projeler geliştirmeyi düşündüklerini belirten Takahashi, akıllı cihazlarda kullanılan uygulamalarda fiziksel kumanda bulunmadan da oyunlara katılımın gerçekleşmesi üzerine düşüncelerinin olduğunu dile getirdi. Aynı zamanda yaş grubuna dair bir ayrımın olmayacağının da altını çizdi.

1454490293-nintendo-miitomo-smartphone Nintendo Akıllı Telefonlar İle İlgili Ne Düşünüyor?

Nintendo, Miitomo adlı oyunu bir süre önce mobil platformlarda kullanılmak üzere piyasaya sürmüştü ancak beklediği ilgiyi görememişti. Yapılan haberlere bakacak olursak, durumu iyileştirmek isteyen şirket yönetimi beş yeni mobil oyun üzerinde çalışmalarını sürdürüyor ve yakın zamanda bunları tanıtmayı düşünüyor. Oyun severlerin heyecanla beklediği yeni oyun konsolu ise merak edilenlerin başında geliyor.
Şirket satış rakamlarına yönelik koyduğu hedef ile beklentilerin yükselmesine de neden oluyor zira şu ana dek sattığı oyun konsollarının sayısı 12.8 milyon iken ulaşılmak istenen rakam tam 100 milyon. Hal böyle olunca çıkacak ürünlere dair düşünceler de değişiyor.


Günümüze dek yaşanan olumlu ya da olumsuz tüm sonuçları değerlendirme sürecine ekleyen Nintendo, yayın politikaları ile ilgili değişiminde sinyallerini vermeye başladı. Kulislerde konuşulan konular arasında akıllı telefon aksesuarlarına yönelik çözümler üreterek piyasada varlıklarını devam ettirmek yer alıyor. Şirket politikaları kapsamında gelecek süreçte oyun konsolu, çevre birimleri ya da mobil oyunlar alanında ne gibi değişikliklerin yaşanacağını bekleyip göreceğiz.
Yazar Hakkında

Sosyal Hizmetler öğrencisiyim. Teknoloji alanında uzun zamandır haber editörlüğü ile ilgileniyorum. Yazıların okuyucu adına faydalı olması için elimden geleni yapıyorum.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...