En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme

Bilgisayar CD’yi Okumuyor Sorununa Çözüm

Ubuntu ‘’.deb’’ Uzantılı Dosyalar Yükleme Sorunu

Windows 10 Misafir Girişi Yetki Sorunları

NASA’dan Dünya Dışı Yaşam Açıklaması!

Teknoloji 12 Nisan 2017
689 Okundu

13 Nisan Perşembe günü büyük bir basın toplantısı yapmayı planlayan NASA, Dünya dışı yaşam hakkında önemli açıklamalar yapacağını bildirdi. Geçtiğimiz günlerde uzayda yaşanabilir durumda yeni 4 gezegen bulduğunu açıklayan NASA, bulduğu yenilikler hakkında bir basın toplantısı yapmayı planlıyor.

NASA’nın yürüttüğü Cassini Projesi’ne katılan birkaç üyenin düzenleyeceği basın toplantısında Jupiter’in uydularından birisi olan Europa gezegeninde bulunan yaşam belirtileri ifade edilecek gibi görünüyor. Gök bilimcilerin yaptığı tahminlere göre, Europa gezegeni Güneş Sistemi içerisinde Dünya haricinde yaşam olasılığı en yüksek olan gezegen konumunda. Bu sebeple, NASA’nın yapacağı açıklamalar da büyük önem taşıyor.

NASA’nın düzenleyeceği basın toplantısı 13 Nisan Perşembe saat 14.00’da NASA’nın resmi internet sitesinde ve NASA Televizyonunda canlı olarak yayınlanacak. NASA’nın internet sitesinde yazan bilgilere göre 2020’de başlatılması planlanan Europa Clipper operasyonunda planlanan detaylardan bahsedilecek. NASA yapacağı bu projede dünya dışı okyanus araştırmaları ve dünya dışı yaşam üzerine çalışmalar yürütülecek.

Araştırma yapılması planlanan Europa gezegeni ise dev gezegen Jupiter’in uydularından bir tanesi ve dünya dışı yaşam için Güneş Sistemi’nin en ilgi çekici gezegeni. Voyager sondaları uzaya gönderildikten sonra Jupiter’in en büyük ikinci uydusu Europa’nın çevresindeki kırmızı beyaz buz kütlelerinin altında okyanus olabileceği bildirilmişti. Hubble ile yapılan gözlemler sonucunda Europa’da keşfedilen okyanus suyunun bir miktarının Satürn’ün uydusu olan Enceladus’ta keşfedilen su ile benzer özelliklerde olduğu düşünülüyor.

Yazar Hakkında
Profili Görüntüle

3 yıldır teknoloji ve haber siteleri için gerek ilgi çekici gerekse gündemden haber yazıları yazıyorum.

Benzer İçerikler

İphone 8 Ne Zaman Çıkacak ?

Bluetooth Mouse Bağlantı Sorunu

Yorumlar
Yukarı Çık
Sayfa da109 sorgu var. 0,777 saniyede yüklendi.