Microsoft Linkedin’i Satın Aldı!

Microsoft Linkedin'i Satın Aldı! Microsoft Linkedin’i Satın Aldı! msft

Teknoloji dünyasında yeni bir satın alma işlemi daha gerçekleşti. Microsoft bünyesine kattığı Linkedin ile yoluna devam edecek.

ABD merkezli büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft bir süredir çalışmalarını sürdürdüğü konuda sona geldi. Avrupa komisyonundan gelen onay ile satın alma işlemi gerçekleşti ve Linkedin Microsoft’a katıldı.

1975 yılında iki üniversite öğrencisi tarafından kurulan ve o günden bu yana başarılı şekilde yükselişini sürdüren Microsoft Windows, Lumia gibi markalarında sahibi. Son olarak ise iş dünyasının önemli internet siteleri arasında gösterilen Linkedin’i bünyesine kattı.

Linkedin iş dünyasındaki bağlantıların kolay bir şekilde yapıldığı alanlardan biri olarak gösteriliyor. iş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle bir araya gelmesine yardımcı olan site 2002’de kurulmuştu.

linkedin-ms-800x445 Microsoft Linkedin'i Satın Aldı! Microsoft Linkedin’i Satın Aldı! LinkedIn MS 800x445

Yüzlerce ülkeden milyonlarla kayıtlı kullanıcıya sahip olan Linkedin istikrarlı duruşuyla dikkat çekiyordu. Başkanlığını Reid Hoffman’ın CEO görevini ise Jeff Weiner’ın yaptığı sosyal paylaşım platformu işveren ve iş arayanları bir araya getirmeye devam ediyor. Dijital bir şekilde hazırlanan CV’ler sayesinde Linkedin üzerinden iş başvuruları yapılabiliyor, aynı zamanda iş ilanları da incelenebiliyor. İşverenler içinde oldukça faydalı bir site olduğunu söylemek mümkün. Zira aranılan kriterlere uygun birisi bulunduğunda iletişime geçerek anlaşma sağlayabiliyorlar.

Her ne kadar Linkedin sosyal paylaşım platformu olarak bilinse de diğerleriyle arasında bir fark bulunuyor. O da yalnızca iş dünyasına yönelik işlemlerin gerçekleştiriliyor olması. Konuya ilgisi olanları bir araya getirmeyi amaçlayan site iki taraf içinde kolaylıklar sunuyor.

Microsoft Linkedin’i satın alabilmek için 26.2 milyar dolar ödedi. Yaptığı teklifin ardından Avrupa Komisyonundan cevap bekleyen şirket sonunda istediğini aldı. Microsoft cephesinden konuya dair yapılan açıklamada Avrupa Birliği Komisyonunun rekabet kurullarından gereken onayın alındığı ve satın alma işleminin başarıyla gerçekleştirildiği ifade edildi.

 

Kaynak:Ntv.com.tr