Mercedes’ten Elektrikli Otomobil Geliyor!

mercedes'ten elektrikli otomobil geliyor! Mercedes’ten Elektrikli Otomobil Geliyor! OPEN

Mercedes cephesinden geliştirdiği elektrikli otomobile dair yeni bir haber geldi. Tamamen elektrik ile çalışması sağlanan yeni model otomobilin tanıtım tarihi duyuruldu.
Mercedes ilk elektrikli otomobil modeli üretme konusunda sona yaklaşıyor. Bir süredir çalışmalarını sürdüren şirket Ekim ayındaki Paris Motor Show‘da tanıtımı yapmayı planlıyor.

Mercedes halihazırda A ve B sınıflarında olmak üzere benzin motorlu hybrid araçlar üretmeye devam ediyor. Benzin motorlu hybrid aracın tanımını şöyle yapabiliriz: otomobili kullanılırken benzinli motorun devri düşerse hybrid devreye girerek yakıt tüketimini azaltıyor. Böylelikle araç sahiplerine kolaylık sağlıyor. Şirketin bundan sonraki hedefleri ise Hybrid ve tam elektrikli otomobil modelleri üretmek. Dolayısıyla son zamanların merakla beklenen gelişmesi Mercedes’in üzerinde çalıştığı elektrikli otomobil oldu.
Otomobilde Modüler Elektronik Mimarlık teknolojisi kullanılacak ve bu şekilde satışa sunulacak. Ancak bu çözümü meraklılarının 2020 yılına kadar beklemesi gerekecek.

alternatif-enerji-elektrikli-otomobil-1900x700_c mercedes'ten elektrikli otomobil geliyor! Mercedes’ten Elektrikli Otomobil Geliyor! alternatif enerji elektrikli otomobil 1900x700 c 1 1024x377

Diğer şirketlerinde tanıtacağı elektrikli otomobil modelleri bulunuyor. Bunlardan bazıları Tesla Model X ve Jaguar olarak gösterilebilir. Sonuç olarak ortaya ciddi bir rekabetin çıkacağı muhakkak.
Şirketin yıl içerisindeki diğer planları arasında mevcut AMG E63 ve E63 S modellerine ait gerçekleştireceği yenilikler de bulunuyor. Gelen iddialar meraklılarının ilgisini çekecek türden. Üretilecek olan yeni seride motor konusunda ciddi değişiklikler yapılacak ve hızlanma değerleri üzerinde çalışılacak.
[ads1]Yeni nesil AMG E63 modelinin özellikleri arasında 420kW güç ile 750Nm tork değeri bulunuyor. Otomobilin sıfırdan 100 kilometreye yaklaşık 3.7 saniyede çıktığı da sızan bilgiler arasında. Eski üretimlere nazaran değerlerin yükseltildiğini söylemek mümkün.
Son olarak Paris‘teki Motor Show 1-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Mercedes yeni elektrikli otomobilini de bu etkinlikte tanıtacak. Tasarım konusunda hayli iddialı olan şirketin tanıtımdan sonra nasıl tepkiler alacağını bekleyip göreceğiz.[adsx]