Maxthon MX5 Tarayıcı Dünyasına Yeni Bir Soluk Getirecek!

Maxthon MX5 Tarayıcı Dünyasına Yeni Bir Soluk Getirecek! Maxthon MX5 Tarayıcı Dünyasına Yeni Bir Soluk Getirecek! Maxthon Browser 300x181

İnternet tarayıcıları günlük hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor. Aralarındaki rekabet ise günden güne büyüyor. Bilinen tarayıcılar arasına yeni bir isim daha katılacak. Maxthon yeni sürümü olan MX5’i sonbaharda yayınlamayı planlıyor.

Maxthon yayınlandığı tarihten bu yana sahip olduğu özellikler ile ilgiyi üzerine çeken ve zaman geçtikçe popülerliğini artıran bir tarayıcı. Bunu daha da ileriye taşımak isteyen Maxthon’ın kurucusu olan Çinli şirket yeni bir sürümü daha kullanıcıların beğenisine sunacak.

Çin merkezli bir şirket tarafından geliştirilen Maxthon MX5 yeni özellikleri ile beraber yayınlanacak. Şimdiye dek Google Chrome ve Firefox gibi tarayıcılar için çok önemli rakipler ortaya çıkmamıştı. Ancak Maxthon bunu değiştirecek gibi duruyor.

_nio60qrabq Maxthon MX5 Tarayıcı Dünyasına Yeni Bir Soluk Getirecek! Maxthon MX5 Tarayıcı Dünyasına Yeni Bir Soluk Getirecek! NIo60QRaBQ 1024x387

Maxthon tarayıcının diğerlerinden bir adım öne çıkmasının sebebi ise son zamanların sıklıkla kullanılan bulut sistemleriyle entegre olarak çalışması. Böylelikle kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanmış oluyor. Ayrıca cihazların senkronizasyonu da ileri bir seviyede bulunuyor. Bahsettiğimiz bu özellikler mevcut Maxthon’a aitti. Yeni sürüm ise daha da gelişmiş nitelikleri kapsıyor.

Yeniliklere göz attığımızda Passkeeper adında bir özelliğe denk geliyoruz. Passkeeper, şifre senkronizasyonu olarak bilinen sistemin gelişmiş hali. Örneğin; seçilen şifreye not eklemek ve düzenlemek artık mümkün. Ya da dileyenler şifrelerini yeni bir şifreyle daha koruma altına alabilir.

UUmail adı verilen yenilikte de internet sitesinden bir şeyi indirmek isterken talep edilen üyeliğe kolaylıkla sahip olmamıza yardım ediyor. Bunun için hızla sahte bir mail hesabı oluşturuyor ve böylelikle girilen sitelerde kullanıcı rahatlıkla işlemini tamamlayabiliyor.

Son olarak bahsedeceğimiz nokta Infobox. Kısaca bu özellikten bahsetmek gerekirse sık kullanılanlar bölümünde siteleri farklı sınıflara ayırmak mümkün olacak diyebiliriz. Ayrıca not ekleyerek bunu diğer cihazlarla senkronize hale getirme imkanı da mevcut.

Maxthon tarayıcının yenilenmiş sürümü olan MX5’in Kasım ayında kullanıcılarla buluşması bekleniyor.