LG G5’in Tanıtımı Yapıldı! İşte LG G5 Özellikleri

Lg g5 özellikleri lg g5 LG G5’in Tanıtımı Yapıldı! İşte LG G5 Özellikleri lg g5 1456060417

LG G5’in Tanıtımı Yapıldı! İşte LG G5 Özellikleri ve Özellikleri Hakkında Bilgiler

LG’nin yeni amiral gemisi LG G5 isimli cihaz resmi olarak tanıtımı yapıldı! LG G5 özellikleri, LG G5 çıkış tarihi ve LG G5 fiyatına makalemizde yer verdik! İşte bütün yönleriyle karşınızda LG G5!
MWC 2016’nın ilk bomboası olan LG’nin yeni amiral gemisi resmi olarak tanıtıldı. LG G5 özellikleri, LG G5 çıkış tarihi ve LG G5 fiyatı haberimizde bulunuyor. Dilerseniz bölüm bölüm inceleyelim ve ilk olarak LG G5 tasarım detaylarına bakalım.

LG G5 isimli cihazımızın tasarım özellikleri

Uzun bir süredir metal seçmediği için eleştiri konusu olan LG, eleştirileri dinlenmiş olacak ki LG G5’te karşımıza yekpare metal kasayla beraber geldi . Bir önceki LG amiral gemilerinden farkı ise ses açma kapama tuşlarının bu sefer sağda değil sol tarafta bulunması. En kalın olan noktasında 7.7 mm kalınlığa sahip olan cihaz, 159 gram ağırlığına sahip.

LG G5; Beyaz, Gri, Pempe ve Altın renk seçeneklerine sahiptir.

Cihazın arka kısmını incelediğimizde ise çift tona sahip LED flaşla beraber lazer otofokus destekli çift arka kamera dikkatleri çekmektedir. Ayrıtten kameranın hemen altında bulunan aynı LG V10 modelinde olduğu gibi parmak izi sensoru yer almaktadır. Bu parmak izi sensörü ayrıtten home tuşu işlevide görmektedir. Metal tasarım seçmesiyle kullanıcı kitlesinin artacağını düşünüyorum.

Lg g5 özellikleri lg g5 LG G5’in Tanıtımı Yapıldı! İşte LG G5 Özellikleri lg g5 1456060513 300x199

Lg g5 metal kasa

LG G5 batarya özellikleri

LG G2 adlı telefonunda mükemmel bir batarya performansı yakalamıştı. Ancak malesef LG G4’te bu başırıyı koruyamadığı gibi diplere vurdu. Kullanıcılardan aşırı çok şikayetler aldı ve hatta lg g4 istediği satış sayısına bile ulaşamadı.

Ancak yeni amiral gemisinde tüm bu olumsuz düşünceleri kıracak bir adım attı. Yeni amiral gemisinin bataryası 2.800 mah olmakla birlikte  Snapdragon 820 işlemciyle çok daha güzel batarya performansı verecek ve bunu kesinlikle belirtti.

Lg g5 özellikleri lg g5 LG G5’in Tanıtımı Yapıldı! İşte LG G5 Özellikleri lg g5 1456061213 300x199

Lg g5 değiştirilebilir batarya

LG G5 aksesuarları ile ön planda!

LG G5 modüler yapısı ile etkinliğe damgasını vurdu. Cam Plus aksesuarı ile LG G5’i fotoğraf makinesine dönüştürebiliyor ve 1.200 mAh kapasiteli ekstra bataryaya sahip olabiliyorsunuz. Hi-Fi Plus modülü ise LG G5‘i eşsiz bir müzik çalara dönüştürebiliyorsunuz.

Lg g5 özellikleri lg g5 LG G5’in Tanıtımı Yapıldı! İşte LG G5 Özellikleri lg g5 1456063098 300x285

Lg g5 özellikleri

 

LG G5 kamera özellikleri

 LG G4 geçen yıl çıktığında 16Megapiksel arka kamerasıyla çok beğenilmiş ve çok fazla olumlu geri dönüş almıştı.

LG bunun kıymetini bilerek kamerasını bir adım daha ileriye taşıyor ve daha çok beğenilecek bir kamera ile karşımıza çıkıyor. 16 megapiksel + 8 megapiksel olmak üzere çift kamera ile karşımıza geldi. OIS destekli bu kameralarla otofokus ve çift tonlu flash desteği bulunmakta

[ads2]

Çift kameranın bizlere sağladığı avantajlar tabii ki mevcut. Çok düşük ışıklarda bile ultra net çekimler sağlıyor. Ayrıca ikinci kamera yani 8 megapiksel olan kamera alan derinliği kazandırıyor bu özellik sayesinde fotoğrafın odak noktasını istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz.

Peki Ya Napalım ?

Lg G2 ve LG G3 kullanıcıları daha doğrusu sevenler diyelim. LG G4 bekledikleri gibi olmadığı için almamışlardı. Çok şiddetli olarak tavsiye ediyorum bu telefona gönül rahatlığı ile geçebilirsiniz.

[ads2]