LG G5’in Ekranı Sürekli Açık Kalacak

LG G5'in Ekranı Sürekli Açık Kalacak LG G5 LG G5’in Ekranı Sürekli Açık Kalacak lg g5 review

Bilindiği üzere LG yeni amiral gemisi olan LG G5’i tanıtmak için yola koyuldu ve bu yeni akıllı telefonu 2016’nın MWC fuarında tanıtmak için günleri sayıyor. Şuana kadar LG G5 hakkında hiç bir bilgi vermeyen LG bakın hangi özellik hakkında bizlere duyuru yaptı?

LG G5’in Ekranı Sürekli Açık Kalacak

Söz konusu özellik ekranın sürekli olarak açık kalması fakat bu ekran açık kalma özelliği zaten diğer akıllı telefonlarda bulunuyordu yani Motorola ve bu özelliği daha öncesinde bünyesine kattı. Yeni bir özellikmiş gibi duyurulan bu özellik sayesinde artık insanlar telefonunun ekran kilidini açmak zorunda kalmayacak. Nasıl yani?

Bu özellik sayesinde insanlar telefonlarına gelen bildirimleri ekran kilidini açmadan okuyabilecek. Örneğin; ”Mail, cevapsız çağrı, sms” gibi gelen bildirimlerin hepsi bu özellik sayesinde hızlı bir şekilde okunuyorken aynı zamanda saati öğrenmek içinde ekran kilidini açmanıza gerek yok.

Peki bu özellik ne kadar şarj yiyiyor?

[ads2]

LG’den gelen bilgiye göre bu özelliğin çok az şarj ve batarya yediği söylendi yani bu özellik bataryanızı fazla kullanmayacak aynı zamanda ram tüketimide yapmayacak. LG’den sonra Samsung’da böyle bir karar alarak yeni çıkacak olan Samsung Galaxy S7’e bu özelliği ekledi. Eklenen bu özellik sayesinde LG G5‘teki gibi tüm bildirimler ekran kilidi açılmadan okunabilecek veya yanıtlanabilecek. Merakla MWC fuarını bekliyoruz ve bu bahsedilen özelliklerin gerçekten olmasını diliyoruz.

LG G5'in Ekranı Sürekli Açık Kalacak LG G5 LG G5’in Ekranı Sürekli Açık Kalacak LG G5 4 300x169

LG G5’in Ekranı Sürekli Açık Kalacak

[ads2]