KPSS’siz Özel Harekatçı Olma Şartları

KPSS'siz Özel Harekatçı Olma Şartları KPSS'siz Özel Harekatçı Olma Şartları KPSS’siz Özel Harekatçı Olma Şartları s 8b931aa6f750d4b7eed1badf2b9e0cb6674efbd3

2016 yılında yaşanan olaylardan ve artan terör eylemlerinden dolayı Özel Harekatçı Polis ihtiyacı da bir hayli artmış durumda. Özel Harekatçı olmak için öncelikli olarak gönüllü olmak gerektiğinden ötürü Özel Harekatçı olma şartlarında büyük değişiklikler yapıldı. Özel Harekatçı olmanın ayrı bir özellik olduğunu açıklayan Başbakanımız ise şu sözleri sarfetti “BİZE ÖMER HALİSDEMİR GİBİ DELİKANLILAR LAZIM” Başbakanımızın da belirttiği gibi Özel Harekatçı daha farklı bir yapıya sahip olmalıdır.

Özel Harekatçı olmanın ilk şartının gönüllü yapılması gerektiğini söyledik. Çünkü parası için yapılacak bir meslek değil bununda altını çizelim. Bu meslekte para ikinci plandadır. Meslek tamamen gönül ve sevda işidir.

Son Bakanlar Kurulu kararında Özel Harekatçı olmak için KPSS şartı ve Sınav Şartı kaldırıldı. Artık Lise ve Dengi okuldan mezun olanlar KPSS Sınavına ve Polislik Sınavına girmeden Özel Harekat Polisi Olabilecekler.

KPSS olmadan Özel Harekat olabilmek için öncelikle en önemli iki şarta haiz olmanız gerekir.[ads1]

ÖNEMLİ İKİ ŞART

KPSS’siz Özel Harekatçı olmak için;

1- 28 Yaşından Gün Almamış olmak

2- Askerlik Terhis tarihinden itibaren 36 Yıl geçmemiş olması.

bu iki önemli şartı taşıyor ve istekliyseniz Allah Yardımcınız olsun diyelim.

 

SINAVSIZ ALIM YAPILACAK

KPSS sınavı ve Polislik Sınavı olmaksızın. Sadece fiziki yeterlilik ve Mülakat başarısı gösterenler Özel Harekat Polisi Olabilecek.

HENÜZ ALIM AÇIKLANMADI

Şuan için başvuru hala mevcut değil. Ancak 1-2 hafta içerisinde kesinlikle sistemler güncellenecek ve KPSS puanı olmadan Özel Harekat Polisi alımı başlayacaktır. Alımlar başladığında sizlere tekrardan haber vereceğiz.

Allah Özel Harekat mensubu insanlardan razı olsun ve gönüllerine göre versin. Selam Olsun Hilal Bıyıklılara..

Selametle…