LG Katlanabilir Telefon Patenti Aldı!

LG Katlanabilir Telefon Patenti Aldı! LG Katlanabilir Telefon Patenti Aldı! 13 05 lg

Katlanabilen ekranlar için son örnek Güney Kore merkezli teknoloji şirketi LG’den geldi. LG almış olduğu katlanabilir tablet/ telefon patenti ile gündemde.

Telefon ve tablet sektöründe üretim yapan şirketler yeni teknolojiler deneyerek farklı tasarımlar ortaya çıkarmaya devam ediyor. Son dönemde adını sıkça duymaya başladığımız kavisli, bükülebilir ekranlar teknoloji alanında yer alan şirketlerin ilgisini çekiyor. Her ne kadar ismi sıkça anılsa da bu tür yenilikler henüz deneme aşamasında. Düzenlenen fuarlar ise kullanıcılara tanıtmak için şirketler tarafından tercih ediliyor. Amerika Birleşik Devletlerinde düzenlenen ve meraklılarının ilgiyle takip ettiği teknoloji fuarı CES 217 ise yakın tarihte sona erdi.[ads2]

LG tarafından patenti alınan teknoloji gerçeğe dönüşürse işlevsel bir ortaya çıkacak gibi görünüyor zira tablet halindeyken katlanarak akıllı telefon boyutuna gelebilen teknoloji sayesinde kullanıcılar farklı bir deneyim yaşamış olacaklar. LG’nin almış olduğu patent gelecekte karşılaşılacak yeni cihazlar içinde ipuçları içeriyor gibi.

LG Katlanabilir Telefon Patenti Aldı! LG Katlanabilir Telefon Patenti Aldı! South Korean electronics company

Patente dair detaylar ise şu şekilde:

Tablet şeklinde olan cihazın dikey şekilde katlanması sonucunda ekranı küçülebiliyor. Patent belgelerinde yer alan bilgiler cihaza ait orta bölüm ile bükülen kısımların bildirim çubuğu olarak kullanılabileceğine işaret ediyor. Ön, arka kısımların dokunmatik olması bekleniyor. Arka tarafta ise kamera flaş, parmak izi okuyucusu ile güç değmesi yer alabilir. Son olarak alınan patentin çadır modunda da kullanılabileceğine yönelik yorumların geldiğini de belirtelim.

Merkezi Güney Kore’de bulunan teknoloji devi LG’nin almış olduğu son patenti üzerinde çalışacağı projelerde kullanıp kullanmayacağı henüz belli değil. Yani gelecekte sunacağı bir cihazda patentin yer alıp almayacağına yönelik kesin bilgi yok. Genel olarak baktığımızda her patentin pazarla buluşma ihtimali bulunmuyor. Dolayısıyla LG’nin patentinin ne olacağı şimdiden merak konusu.

 

Kaynak:mediatrend.com.tr