iPhone’da Bu Hatayı Sakın Yapmayın!

iPhone'da Bu Hatayı Sakın Yapmayın! iPhone iPhone’da Bu Hatayı Sakın Yapmayın! iphone 6s1

Apple’ın akıllı telefonlarından olan iPhone cihazlarda gelişen yeni hata bir çok kullanıcının canını yakıyor! Bir iPhone kullanıcısı tarafından keşfedilen bu hata cihazların bozulmasını sağlıyor ve bir daha hiç bir şekilde düzelmiyor. Gelin sizlerle beraber bu hata neymiş? hep birlikte görelim!

  • Apple cihazlarda gelişen yeni hata sonucunda telefonlar bozuluyor. Telefon tarihinizi 1 Ocak 1970 tarihine ayarladığınız zaman ortaya çıkan hata sonucu telefonunuz kapanıyor ve bir daha açılmayacak şekilde bozuluyor.
  • [ads2]

Bu hata Amerika’lı bir Apple kullanıcısı tarafından keşfedildi. Kullanıcı bu hatayı keşfettikten sonra telefonunun bozulduğunu anlayınca direk Apple Store’da bulunan Genius Bar’lara gitti. Telefonu hakkında bilgi veriyorken ”telefonunun birden bozulduğunu” söyledi. Genius Bar görevlileri hiç birşeye anlam veremezken küçük bir hata sonucu telefonun bozulduğu ortaya çıktı.

[ads2]

Evet, Apple kullanıcısı telefon tarihini 1 Ocak 1970 tarihine ayarladığı için bu sorunla karşılaşmıştı! Hatayı keşfeden Apple kullanıcısına Genius Bar görevlisi tarafından bir üst model yeni bir iPhone verildi. Yeni keşfedilen bu açık bir anda Dünya gündemine oturdu ve bir çok insan bu hatayı kullanarak yeni telefonlarını istedi. Şimdi ise Apple’dan bu konu hakkında detaylı olarak bilgi bekleniyor. Apple tarafından bu konu ve açık hakkında henüz bilgi gelmese de bir çok kullanıcı bu hatayı kullanarak Apple’ı zorda bırakıyor. Sizlerde bu hatadan yararlanıp Türkiye içerisinde yeni bir iPhone telefon isteyebilirsiniz fakat ülkemizde bu durum nasıl karşılanır? henüz bilmiyoruz.