iPhone 7 Plus Tanıtıldı!

iphone 7 plus tanıtıldı! iPhone 7 Plus Tanıtıldı! apple logo black background 13

Kullanıcıların uzun zamandır merakla beklediği, lansmanın yollarını gözlediği iPhone 7 modelleri geçtiğimiz gün tanıtıldı. Herkesi ekranları başına kilitleyen yeni modeller ile ilgili detaylar haberimizde.

Apple cephesinden uzun zamandır sızıntıları gelen iPhone 7 modelleri nihayet görücüye çıktı. Ortaya atılan iddiaların, tahminlerin hepsi artık geride kaldı ve telefonun özellikleri konuşulmaya başlandı. Ancak aralarında bir tanesi vardı ki herkesin dikkatini çekmeyi başardı. iPhone 7 Plus’ın sahip olduğu özellikleri ile oldukça ilgi görmesi bekleniyor.

Apple şirketinin tasarım anlamında çok uçuk şeyler gerçekleştirmeyeceğini biliyorduk, öyle de oldu. Klasik iPhone tasarımından fazla ayrılmadan üretilen yeni model iPhone 7 Plus özelliklerine bir göz atalım.

adsız iphone 7 plus tanıtıldı! iPhone 7 Plus Tanıtıldı! ads  z 3 e1473416599212

Çift kamerası ile gelen iPhone 7 Plus’ta IP67 sertifikası bulunuyor. Suya ve toza karşı dayanıklı olarak üretilen yeni modelde ayrıca dört çekirdekli Apple A10 Fusion işlemcisi ile 2 GB RAM’e yer verildi.  İşlemcisi ile önceki modellerin bir adım önüne geçmeyi başaran iPhone 7 Plus, retina HD ekrana sahip. Parlaklığı artırılan 5.5 inç büyüklüğündeki ekranın bu sayede renkleri daha iyi görüntülemesi sağlandı. 12 megapiksel çözünürlüğe sahip çift kamerası olan iPhone 7 Plus’ın ön kamerası ise 7 megapiksel çözünürlükte üretildi.  Telefon ayrıca 4K video çekimi de yapabiliyor.

iPhone 7 Plus’ta 3.5 mm kulaklık girişi kullanılmadı. Bunun yerine ikinci bir hoparlör eklenerek kullanıcıların stereo kalitesinde ses deneyimine kavuşması sağlanacak.

Siyah, simsiyah, gümüş ve altın renkleri ile raflarda yerini alacak olan iPhone 7 Plus 3D Touch özelliğine de sahip. Depolama anlamında 2GB RAM, 32 GB /128 GB /256 GB olarak seçenekleri mevcut.

188 gram ağırlığa sahip iPhone 7 Plus’ın ne zaman çıkacağı sorusunun cevabı 16 Eylül. 32 GB’a sahip modelin etiket fiyatı 769 dolar olarak duyuruldu. Ülkemizde ne zaman satışa çıkarılacağı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.