iPhone Parça Üretimini Azaltma Kararı Aldı!

iPhone Parça Üretimini Azaltma Kararı Aldı! iphone 6 white

Apple firmasından gelen son bilgiler şirketin iPhone konusundaki tercihlerini gözler önüne serdi. Son zamanlarda FBI ile olan şifre kırma davasıyla gündemden düşmeyen Apple, bu defa iPhone üretiminde kullandığı parçaların teminini yüzde 30 oranında azaltma kararı aldı. iPhone SE, iPhone 6s ile iPhone 6s Plus telefon modelleriyle kullanıcılarının karşısına çıkan Apple’ın aldığı kararın detayları haberimizde.

 

Tasarımını gerçekleştirdiği iPhone SE telefon modellerinin devamı olan ürünlerle hâlihazırda piyasada yerini alan iPhone cihazı bulunan Apple’ın parça temini konusunda Nisan-Haziran ayları arasında yüzde 30 azaltmaya gitmesi merak konusu oldu.

iPhone Parça Üretimini Azaltma Kararı Aldı  iPhone Parça Üretimini Azaltma Kararı Aldı! iphone

iPhone Parça Üretimini Azaltma Kararı Aldı

Raflarda yerini alması planlanan telefon modellerinin tanıtımıyla başlayan heyecan verici süreç ilk aylarda da devam eder ve üretim konusunda genellikle bir sıkıntı yaşanmaz. Parça temini ile ilgili üretimde konuyla ilgili eşit düzeyde devam eder. Ancak söz konusu telefonlar tanıtıldıktan sonra ilk satışların gerçekleşmesinin ardından zaman içerisinde üretim sayılarının ve siparişlerin düşmesi çok normal karşılanmalıdır.

iPhone Parça Üretimini Azaltma Kararı Aldı  iPhone Parça Üretimini Azaltma Kararı Aldı! iPhone6 PureAngles SpGry US EN SCREEN 1 1024x819

iPhone Parça Üretimini Azaltma Kararı Aldı

Şu sıralar meraklılarının heyecanla beklediği iPhone 7 için Apple’ın hazırlıkları devam ederken, stokta bulunan iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPhone SE için daha düşük düzeyde üretim gerçekleştirecek. Apple şirketi de iPhone 7’yi piyasaya sürene kadar aradaki süreci bu şekilde değerlendirmiş olacak.

Iphone SE modeli Apple adına yeni üretilen bir cihaz değil. Hal böyle olunca iPhone 6s ve 5s ile aynı parçalar kullanılarak ortaya çıkarılan iPhone SE için yoğun alıcı isteği de bulunmuyor. Apple’ın parça temini için aldığı kararın da mantıklı olduğunu bu sayede görebiliyoruz.

Apple’ın büyük beklentilerle piyasaya süreceği iPhone 7 için taleplerin ne şekilde gerçekleşeceği de merak ediliyor. Alanındaki en başarılı isimlerden olan şirketin başarısının devam edeceği konusunda ortak bir düşünce olduğunu söyleyebiliriz.