iPhone 8’in Teknik Özellikleri ve Fiyatları Hakkında Önemli Sızıntı

iPhone 8'in Teknik Özellikleri ve Fiyatları Hakkında Önemli Sızıntı iPhone 8’in Teknik Özellikleri ve Fiyatları Hakkında Önemli Sızıntı iPhone 8

Apple, 10. yılına özel çıkaracağı iPhone 8 modeli için büyük çalışmalar içinde. Samsung’un Note 7 faciasının ardından piyasada ön plana çıkmak isteyen Apple, iPhone 7 modellerini erken tanıtınca serinin bir önceki modeli iPhone 6’lar ile büyük benzerlikler yaşandı. Bununla birlikte teknoloji devi Apple’da yeni çıkan cihazlarda sadece renk değişimi yaptığı yönünde eleştiriler aldı. Bunun üzerine hem önceki modele gelen eleştiriler hem de firmanın 10. yılı olması nedeniyle iPhone 8 modellerinden büyük beklenti var. İşte, iPhone 8 serisi cihazlar ile ilgili yapılan sızıntılar.

iPhone 8 modellerinin OLED ekran teknolojisi ile gelmesi bekleniyor. USB analisti Steven Milunovich tarafından aktarılan bilgilerde cihazın teknik özellikleri ve fiyat bilgisi de verildi. Apple tarafından resmi bir açıklama gelmese de cihazın açıklanan özelliklere yakın özelliklerde geleceği düşünülüyor.

iPhone 8 verilen haberlere göre OLED ekran ile piyasaya çıkacak. Aynı zamanda cihazın 64, 128 ve 256 GB dahili hafıza seçenekleri ile piyasaya çıkacağı düşünülüyor. Cihazın 64 GB hafızaya sahip sürümü Amerika’da 850 ile 900 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacak. 256 GB hafızaya sahip olan modellerin ise yaklaşık olarak 950 ile 1000 dolar arasında bir fiyata sahip olacağı düşünülüyor.

Bir diğer sızıntı haberlerine göre ise iPhone’nin yeni çıkacak modellerinin adı iPhone X olarak belirlenmiş durumda. iPhone X’in ekran boyutu 5,8 inç olacağı düşünülürken OLED ekran ile piyasaya çıkacak. Apple’nin yeni geliştirdiği A11 işlemci ile piyasaya çıkacak olan modeller 3 GB RAM ile gelecek. Bilindiği gibi Apple fiziksel ana menü tuşunu iPhone 7 modelleri ile birlikte hafifletmeye başladı. iPhone X modelleri ile birlikte fiziksel tuşun tamamen kaldırılacağı düşünülüyor. Aynı zamanda cihazların kablosuz kulaklık ve kablosuz şarj sistemi ile geleceği düşünülüyor. Cihazın fiyat etiketi ise 650 ile 750 dolar arasında olacak.