iPhone 8’den Çift Batarya Müjdesi

iPhone 8'den Çift Batarya Müjdesi iPhone 8’den Çift Batarya Müjdesi kapak 8

Apple’nin bu sene çıkartmayı planladığı iPhone 8 modelinde yapılan sızıntılara göre pil ömrünü ve kapasitesini arttırmak için ilginç bir yol bulmuş durumda.

Geçen sene Apple tarafından çıkarılan iPhone 7 modeli, kullanıcıların büyük tepkisini çekmişti. iPhone 7’nin serinin bir önceki modeli olan iPhone 6’ya oldukça benzediğini söyleyen kullanıcılar Apple’nin yaptığı tek değişikliğin farklı renk seçenekleri olduğunu belirtmişti. Hem kullanıcıların beğenisini yeniden kazanmak hem de firmanın onuncu yılında akılda kalacak bir model tasarlamak için yeni çalışmalara başladı. Bu çalışmalarla birlikte Apple iPhone 8 modelini daha yüksek pil kapasitesi ve ömrü ile donatmanın yolunu cihazda çift batarya kullanarak çözmeyi planlıyor.

Cowen and Company firmasının analisti Timothy Arcuri tarafından ortaya atılan iddialar Apple’nin yeni iPhone modelinde çift batarya kullanacağı yönünde. Arcuri daha önceden de Apple hakkında yaptığı birçok iddiada doğru sonuç almış olsa da, zaman zaman da yanıldığı oluyor. Apple’nin cihazlarda çift batarya kullanacağı bilgisi MacRumors tarafından ortaya çıkarıldı. Ancak MacRumors her ne kadar iddiaları ortaya atmış olsa da çift batarya teriminin tam olarak ne anlama geleceğini açıklayamıyor.

MacRumors’un açıkladığı bilgilere göre iPhone 8’in 5.8 inçlik modelinde cihaz çift batarya teknolojisi sayesinde kullanıcılara çok daha uzun batarya ömrü ve kapasitesi sunacak. Daha öncelerde parmak izi sensörü ya da çift kamera lensi gibi amiral gemi haberleri ortaya çıkmış olsa da, çift batarya kullanılacak bir cihaz için ilk defa sızıntı yapılıyor.[ads2]

Her ne kadar çift batarya teknolojisi amiral gemi modelleri için yeni bir haber olsa da Asyalı bazı teknoloji firmalarının çift batarya teknolojisi kullanan akıllı telefonlar ürettiği biliniyor. iPhone 8 ile ilgili yapılan diğer sızıntılar ise cihazın 4.7, 5.5 ve 5.8 inçlik üç farklı ekran boyutu ile piyasaya çıkacağı belirtiliyor.