iPhone 7 ‘nin Yeni Bataryası Hakkında Gelişmeler

iPhone 7 ‘nin Yeni Bataryası Hakkında Gelişmeler iPhone 7 ‘nin Yeni Bataryası Hakkında Gelişmeler iPhone 7 ‘nin Yeni Bataryası Hakkında Gelişmeler apple iphone7 consept 4

Akıllı telefon markaları arasında dünyada büyük bir beğeni sahibi olan iPhone 7 bu kez bataryası hakkında yeni söylentilerle karşınızda. Apple tarafından üretilen, tasarlanan ve satışa sunulan iPhone kullanıcıların büyük bir merakla beklediği son modelinin bataryası hakkında bilgileri sızdı. Apple’ın yeni tanıtacağı amiral gemisi iPhone 7 bataryasının iPhone 6s’ten daha büyük olacağı yönünde söylentiler ortaya çıktı. Yeni nesil akıllı telefonlarda en çok dikkat edilmesi gereken özellikler arasında güç tüketimi büyük bir önem taşımaktadır.

Akıllı telefonlarda şarj sorununu da bir çözüm niteliğinde yenilik getirecek olan iPhone 7 Android telefonlara kıyasla geçen yıllarda güç tüketiminde köklü bir değişime gitmiştir. iPhone 7 telefonunun merakla beklenen özelliklerin arasında yer alan bataryası hakkında dikkat çekecek söylentiler ortaya çıkmıştır. Daha büyük bir bataryaya sahip olacağı düşünülen iPhone 7 yüksek şarj kapasitesi ile de kullanıcıların en büyük sorunu olan düşük pil kapasitesine çözüm olacağa benziyor. iPhone 7’nin üretiminin yapıldığı Çin Ubergizmo’dan alınan bilgilere göre iPhone 7 akıllı telefonunun iPhone 6s’ten daha büyük bir bataryaya sahip olacağı haberleri gelmektedir.

[ads1]iPhone 6s model akıllı telefonun yerini alacak olan iPhone 7 akıllı telefonu güç tüketimine getireceği büyük batarya çözümü ile çok konuşulacağa benziyor. iPhone 6s akıllı telefonu batarya kapasitesi 1715 mAh ve iPhone 6s Plus’ta ise 2750 mAh değerine sahipken, iPhone 7’nin 1735 mAh, iPhone 7 Plus’ın ise 2810 mAh kapasitesine sahip olması bekleniyor. iPhone 7 akıllı telefonun güç tüketiminin özelliklerle orantılı olması beklenmektedir. Yeni donanımlar göz önüne alınarak incelenmesi gereken iPhone 7’nin güç tüketimin ne derece etkili olacağı kesin olarak bilinmemektedir. Güç tüketimin aşırı olarak artmış olacağı akıllı telefonlarda pil kapasitesinin artmış olması çok fazla yarar sağlamayacaktır. Ancak iPhone 7 akıllı telefonun güç tüketimi ve şarj kapasitesinin ne derece etkili olacağını bekleyip göreceğiniz.

[adsxk]