iOS 9.3.2 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

iOS 9.3.2 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler iOS 9.3.2 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler ios

iOS için güncelleme bekleyenler nihayet istediklerine kavuştu. iOS’un 9.3.2 güncellemesi birkaç gün önce yayınlandı. Yenilikler getirmesi beklenen ancak iPad Pro’larda soruna neden olan güncelleme ile ilgili detaylar haberimizde.

Güncelleme geçtiğimiz günlerde kullanıcılara sunuldu. İşletim sistemine dair sorunları gidermesi ve yenilikler getirmesi beklenen güncelleme genel olarak beklentileri karşıladı diyebiliriz. Ancak tek bir noktada problem oluştu. iPad Pro’larda meydana gelen çökmeler çok sayıda kullanıcının şikayet bildiriminde bulunmasına yol açtı.

iOS 9.3.2’nin giderdiği problemler ise çoğu kullanıcıyı mutlu etti. Peki son güncelleme ile beraber gelen yenilikler neler, onlara bir göz atalım.maxresdefault iOS 9.3.2 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler iOS 9.3.2 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler maxresdefault 1024x576

Ses olarak Alex’i kullanmayı tercih eden VoiceOver kullanıcılarına yönelik bir gelişme yaşandı. Noktalama işaretleri ve boşlukları duyurma konusunda oluşan sorunlar güncelleme ile giderildi.

Bununla beraber bazı bluetooth aygıtlarında da ses problemleri yaşanıyordu. Özellikle iPhone SE ile iletişime geçildiğinde ses kalitesinde sıkıntılar çıkıyordu. Güncelleme ile buna da bir son verildi.

Güvenlik konusunda kaydedilen ilerleme sayesinde iPhone ve iPad’lerde güvenliği artıran bazı özellikler eklenmiş oldu.

Yabancı dilde klavye kullanan ve Japonca Kana klavyesini seçenler içinde e-posta adreslerinin yazılmasına dair oluşan sıkıntı giderildi.

Güncellemeyi yüklemek isteyenler Ayarlar bölümüne girip Genel>Yazılım Güncelleme kısmına gelerek işlemi gerçekleştirebilirler.

iPad-Pro-9-7-03 iOS 9.3.2 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler iOS 9.3.2 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler iPad Pro 9 7 03 1024x576

iPad Pro’da yaşanan soruna gelecek olursak, 9.7 inç iPad Pro kullananlar sürümden memnun kalmadıklarını belirtti. Sebep olarak ise, güncelleme cihaza yüklendikten hemen sonra çökme meydana gelmesi ve iTunes yoluyla dahi düzeltilememesi gösterildi.

iTunes üzerinden çökme problemini halletmek isteyenlerin karşısına ise 56 numaralı hata kodu çıktı. Hata kodu Apple’daki donanımsal bir sorundan kaynaklanıyor ve şirket tarafından yeni bir güncelleme gelmediği sürece çözülmesi için maalesef herhangi bir seçenek bulunmuyor.