iOS 10 Beta 7 Sürümüyle Tanıştınız Mı?

ios 10 beta 7 sürümüyle tanıştınız mı? iOS 10 Beta 7 Sürümüyle Tanıştınız Mı? apple ios 934 guncel 37b8714ac9f95aa8d926

Apple güncellemelere doymuyor ve her geçen gün bir yenisi için çalışmaya devam ediyor. Son gelen haberler iOS 10 Beta 7 güncellemesi ile ilgili oldu ve hazırlanan yenilikler merakla bekleyenlerin kapısını çaldı.

Bilindiği gibi Apple firması iOS 10 için son zamanlarda sıkı bir çalışma temposu içine girdi. Bunun sonucunda da WWDC 2016 etkinliğinde tanıtımlarla kullanıcıların karşısına çıktı. Beta sürümü için gerekli noktaları tamamlayıp etkinlikte sunan şirket, kısa aralıklarla bunu yapabilmesi ile de dikkatleri üzerine çekti.

Kısa süre içinde dedik çünkü iOS 10 Beta 6 yayınlanalı çok fazla bir zaman geçmedi. En azından bir müddet daha beklenileceği düşünülürken yeni sürüm olan iOS 10 Beta 7 ise önceki sürümden sadece dört gün sonra paylaşılmış oldu. Kullanıcıların beğenisine sunulan iOS 10 Beta 7’ye ulaşabilmek için OTA ya da Apple Geliştirici Merkezi tercih edilebilir.

iphone-6s-ios-10 ios 10 beta 7 sürümüyle tanıştınız mı? iOS 10 Beta 7 Sürümüyle Tanıştınız Mı? iphone 6s ios 10

Peki, Apple’ın fazla bekletmeden piyasaya sürdüğü yeni beta sürümünde ne gibi özellikler yer alıyor? Öncelikle güvenlik konusunda yeniliklerin olduğunu belirtelim. Ayrıca daha önce yaşanan hatalar üzerinde durularak iyileştirmeler de yapılmış. Widget ekranı konusunda yeniliğin yapılmasının yanı sıra kontrol merkezide gözden geçirilerek tasarımı değiştirildi. 3D Touch özelliğinin de eskiye nazaran işlev bakımından ileri bir seviyeye taşındığını söylemek mümkün.

Herkesin sıklıkla kullanmayı tercih ettiği mesajlar uygulamasına getirilen yenilikler ile kullanıcıların memnun kalacağı ümit edilirken, fotoğraflar uygulamasında da bir takım değişiklikler yapılarak hizmete sunuldu.

Hangi modellerin iOS 10 güncellemesi alacağını merak ediyorsanız aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE,iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 1, iPad 2, iPad 3 , iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPod touch 5 ve iPod touch 6[adsx]