Instagram Ve Snapchat Kozlarını Paylaşıyor!

instagram ve snapchat kozlarını paylaşıyor! Instagram Ve Snapchat Kozlarını Paylaşıyor! Instagram vs Snapchat ELPIMA20151214 0033 8

Sosyal medya platformları arasındaki rekabet nefes kesiyor. Bu konuda açık ara önde olan Facebook anlaşılan o ki popülerlik konusunda rakiplerine aman vermek istemiyor. Son olarak Snapchat’in bir özelliğini bünyesine dahil eden ünlü şirketin bundan sonraki planları ne olacak?

Instagram bir süre önce Facebook tarafından satın alındı ve o günden beri de sürekli olarak yeniliklerle gündeme geliyor. Aslında Snapchat’i satın almak isteyen sosyal paylaşım sitesi Facebook bunu başaramamış bunun üzerine farklı arayışlara girmişti. Nihayet beklenen adım geldi ve hikayeler adlı özellik Instagram’a eklendi.

Intagram son getirilen güncelleme ile bazı kullanıcılarını memnun etmiş bazıları tarafından ise eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Sanıyoruz ki hikayeler özelliği herkes tarafından beğeniyle karşılanacak.

fJdNf8z-large instagram ve snapchat kozlarını paylaşıyor! Instagram Ve Snapchat Kozlarını Paylaşıyor! fJdNf8z large

Az önce bahsetmiş olduğumuz konuya geri dönersek Mark Zuckerberg’in Intagram yeniliklerinin altında yatan nedeni anlayabiliriz. Çıkan haberlerde Facebook CEO’sunun Snapchat’i satın almak istediği ancak bunun şirket tarafından reddedildiği yazıyordu. Olumsuz gelişmeye rağmen pes etmeyen Zuckerberg Slingshot isimli bir uygulama başlatmış, yeterli ilgiyi görmeyince yayından kaldırmıştı. Elbette ünlü CEO’nun çabaları bununla sınırlı kalmadı. Bir süredir üzerinde çalıştıkları proje nihayet açığa çıktı ve Instagram’a Hikayeler başlığı altında dahil oldu. Peki, nedir bu Hikayeler?

Snapchat’in meşhur olmasının sebebi paylaşılan fotoğrafların bir süre sonra silinmesinde saklı. Bu durum Facebook yönetiminin ilgisini çekmiş, birden fazla teklif götürerek şirketin kapısını çalmışlardı. Ancak gerçekleşmeyen işbirliğinin devamında Mark Zuckerberg Snapchat’e rakip olacak hikayeler özelliğini sahibi olduğu Instagram’a kattı.

[ads1]

Gün geçtikçe kullanıcı sayısında artış yaşayan Instagram 500 milyondan daha fazla kişinin kullandığı bir sosyal mecra haline geldi. son eklenen özellik ile Hikayeler kısmına fotoğraf ve video ekleme imkanı getirildi, ayrıca üstlerine yazı yazma gibi seçeneklerde mevcut.  İki büyük isim arasındaki rekabetin ilerleyen zamanlarda nasıl sonuçlanacağını göreceğiz.[adsx]