Huawei P10 İçin Ön Satışlar Başladı

huawei p10 İçin Ön satışlar başladı Huawei P10 İçin Ön Satışlar Başladı huawei p10

Huawei, geçtiğimiz şubat ayında yeni amiral gemi modeli olan Huawei P10’un tanıtımını yağmıştı. Tanıtımın ardından adından fazlaca söz ettiren yeni amiral gemi modeli bu sürenin ardından satışa ne zaman çıkacak haberleri ile adından söz ettirmeye de devam etti. Huawei tarafından yapılan açıklama ile birlikte Huawei P10 ve P10 Plus modellerinin ülkemizde satışa çıkacağı bilgisi verildi.

Gerek teknik özellikleri, gerekse renk seçenekleri ile büyük bir ilgi çeken Huawei P10 serisi cihazlar büyük bir ilgi ile bekleniyordu. Huawei’nin akıllı telefon modelleri uzun yıllardır dünya piyasasını birbirine katmış olsa da bu cihazlar ülkemizde henüz birkaç yıldır adından söz ettiriyor. Özellikle P9 Lite model ile kullanıcıların büyük ilgisini çeken firma hazır başlamışken bu ilgiyi de kaybetmek istemiyor. Peki, Huawei P10 modelleri ne zaman tamamen satışa çıkacak, cihazın teknik özellikleri ve diğer detayları neler?

Huawei P10 ve P10 Plus modelleri gerek teknik özellikleri, gerekse renk seçenekleri ile dikkatleri üstüne çekmiş durumda. Cihazın renk seçeneklerine gelecek olursak, Mystic Silver yani Mistik Gümüş ve Graphite Black yani Grafit Siyah renk seçenekleri ile piyasaya çıkacak. Kendine has renk seçenekleri açısından da yeni amiral gemi modelleri büyük bir ilgi görecek gibi görünüyor.

4 GB RAM, 64 GB dahili ve MicroSD kart ile arttırılabilir hafıza ile piyasaya çıkacak olan cihaz 8 MP ön, 12 MP arka kamera içeriyor. 3200 mAh pil kapasitesi ile piyasaya çıkacak olan cihaz batarya kapasitesi açısından da kullanıcıların beklentilerini karşılayacak gibi görünüyor. Cihaz Android 7.0 Nougat ile piyasaya çıkarken, 5.1 inç Full HD Gorilla Glass 5 ekran ile gelecek.[ads2]

Ülkemizde Pazartesi gününden itibaren ön satış ile birlikte raflarda yerini alan amiral gemi modelinin etiket fiyatı ise 3.599 TL’den açılışı yapacak.