Huawei Honor 9 Sızdırıldı

Huawei Honor 9 Huawei Honor 9 Sızdırıldı kapak 3

Huawei son zamanlarda piyasaya sürdüğü yeni akıllı telefon modelleri ile birlikte piyasada büyük bir yere sahip hale geldi. Piyasada yerini garantilemesinin ardından Huawei’nin yeni çıkaracağı telefon modelleri de büyük bir heyecanla beklenmeye başladı. Huawei tarafından resmen tanıtılmasa da Honor 9’a dair yeni sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. Peki, Huawei Honor 9’un tasarımı ve teknik özellikleri nasıl olacak?

Teknolojinin sürekli gelişim içinde olması akıllı telefonların da gelişmesini sağlıyor. Bununla birlikte daha yüksek hizmet kalitesi sunmak adına segmentine göre telefonlar değişim geçiriyor. Apple’nin kablosuz kulaklıklarının ardından HTC ve Samsung da yeni akıllı telefon modellerinde 3.5 mm’lik kulaklık jakı yerine USB Type-C portu kullanmaya başladı.

Akıllı telefon pazarının en güçlü isimleri arasında olmayı hedefleyen Huawei, Premium akıllı telefon modellerinde kulaklık girişlerini değiştirmeyi hedefliyor. Çin merkezli şirket, yeni geliştirdiği Honor 9 modelinde 3.5 mm kulaklık girişi yerine USB Type-C portu kullanacak. Yeni amiral gemi modelinin teknik açıdan diğer modellere kıyasla birçok avantajı da bulunuyor.

Huawei Honor 9 Sızdırıldı

Yenilenen Honor 9 modeli hakkında sızdırılan ilk görsellerde cihazın Honor 8 ile görsel açıdan pek bir farkı olmadığı görülüyor. Ancak telefonun alt panelinde, kulaklık girişinin olmayışı görsel anlamda kendini hemen gösteriyor. Huawei Honor 9 hakkında gelen görsel detayları, yeni telefon modelinin görsel açıdan daha tatminkar olacağı fikrini destekliyor. Cihaz hakkında gelen alt ve üst persfektiflerden görüntü bulunuyor. Cihazın alt bölümünde kulaklık girişinin olmaması, sadece USB Type-C portu ve ses ızgarasının bulunmasını sağlıyor.[ads2]

Cihazın arka kısmını gösteren görsellerde ise göze çarpan ilk detay Huawei Honor 9 modelinin çift kamera ile piyasaya çıkacak olması. Çift kameranın yanı sıra önceki modellerde cihazın arka kısmında bulunan parmak izi okuyucu ise cihazın ön kısmında bulunan ana ekran düğmesine optimize edildi.