HTC One M8 Şebeke Sorunu

HTC One M8 şebeke sorunu Şebeke Sorunu HTC One M8 Şebeke Sorunu htc one m8 sebeke sorunu

HTC çelik kasa olarak ürettiği HTC One akıllı telefon serilerinde genel olarak bir şebeke sorunu yaşıyordu. Ancak sadece HTC One M8 şebeke sorunu yazılımsal nedenlerden kaynaklanarak kullanıcılara zor anlat yaşattı. Otomatik bir şekilde belirlenmesi gereken şebekeyi manuel bir şekilde ayarlama ile bu sorun çözülebiliyor.

HTC One M8 Şebeke Ayarlama

Aşağıdaki işlemleri yaptığınız zaman sorununuz ortadan kalkacaktır ancak bu problemi devamlı yaşamanız halinde akıllı telefonunuzu servise göndermenizde fayda göreceksiniz. Geçici çözüm olarak elle şebeke ayarlama şu şekilde;

  • Anasayfa da iken yukarıdan inen menüyü açarak ayarlar bölümüne gelin,
  • Daha sonrasında mobil veri ve şebeke modu menüsünü açın
  • Açtığınız ekranda yalnızca GSM, yalnızca WCDMA, GSM/WCDMA otomatik ve GSM/WCDMA/LTE otomatik seçenekleri çıkacak.
  • Eğer yalnızca WCDMA seçeneğini tercih ederseniz telefon 3G bölgesinde şebekeye bağlı kalır.
  • Yalnızca GSM seçeneğini tercih ederseniz yüksek veri hızı ile şebekeye bağlanabilirsiniz.
  • GSM/WCDMA otomatik seçeneği tercih edilmesi halinde ise 3G kapsam alanında bulunmanız halinde şebekeye 3G ile yoksa 2G ile bağlanılır.
  • Son madde olarak GSM/WCDMA/LTE otomatik seçeneğini tercih etmeniz halinde ise bulunduğunuz konuma göre 3G yada 4G ile şebekeye bağlı kalabiliyorsunuz. Bu şekilde HTC Ona M8 şebeke sorunu ortadan kaldırılmış oluyor.

İşlemler bittikten sonra şebekeye bağlanmış olursunuz ancak cihazınız hala otomatik algılama yapmadığı için bir kez daha bu hatayı almanız durumunda bu işlemleri tekrar yapmak zorunda kalacaksınız. Eğer telefonu ilk aldığınızda şebeke problemi yokta sonradan çıktıysa cihazı fabrika ayalarına döndürme işlemine alarak problemden kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Ancak fabrika ayarlarına döndürmede tüm veriler silineceği içi işlem öncesinde resimler ve dosyalarınızı yedeklemeniz önerilir.

şebeke sorununa çözüm  Şebeke Sorunu HTC One M8 Şebeke Sorunu sebeke sorunu

HTC One Serisi Şebeke Sorunları

En sık M8 modelinde görülen şebeke problemi bazı zamanlarda diğer serilerde de görülüyor. Ancak diğer serilerde genel olarak donanımsal bir çekmeme problemi yaşanıyor. Çelik kasa altından şebeke alıcılarını başarılı bir şekilde çalıştırdığını söyleyen HTC firması son yaptığı açıklama ile yeterli verimi sağlama konusunda başarısız olduklarını açıkladı.

Yaşanılan HTC One M8 şebeke sorunu yazılımsal olmasının dışında donanımsal nedenlere bağlı olduğu durumda yapabileceğiniz fazla bir şey bulunmuyor.[ads1]