HTC U Dayanıklılık Testinde Sınıfta Kaldı

HTC U Dayanıklılık Testinde Sınıfta Kaldı HTC U Dayanıklılık Testinde Sınıfta Kaldı kapak

Yeni çıkan amiral gemi modeli cihazlar üzerinde yapılan dayanıklılık testleri son dönemde oldukça popüler bir hale geldi. YouTube üzerinde çeşitli telefonlara dayanıklılık testleri yapan JerryRigEverything adlı kanal, HTC U’ya yaptığı dayanıklılık testlerinde cihazı bir hayli zorladı. Birçok telefona yapılan testlerde cihazlar orta ve üst düzey dayanıklılık notu alırken, HTC’nin yeni amiral gemi modeli HTC U bu testlerden en kötü notu alarak dayanıklılıktan sınıfta kaldı.

Telefonların sunduğu donanımsal ve yazılımsal özellikler günümüzde oldukça önemli. Her geçen gün cihazların kullanıcıya sunduğu özellikler gelişmeye devam ederken, artan telefon fiyatları donanımsal özellikleri karşılarken kullanıcılar cihazlardan üst düzey dayanıklılık da arıyor. Özellikle cihazların beklenen dayanıklılık düzeylerini karşılamaması halinde cihazların başına gelebilecek herhangi bir arıza durumu kullanıcılara yüzlerce Türk lirası masraf çıkartıyor.

JerryRigEverything adlı YouTube kanalında yeni çıkan telefon modellerine yaptığı dayanıklılık testleri ile oldukça büyük ilgi görüyor. Kanalda yayınlanan içeriklerde iPhone 7, LG V20 ve Nokia 6 gibi birçok akıllı telefon modeli bu dayanıklılık testlerinden normalin üstünde başarı notu alırken, HTC U Ultra bu testlerden alınabilecek en kötü notu aldı.

HTC U Dayanıklılık Testinde Sınıfta Kaldı

HTC’nin 2016 yılında piyasaya sürdüğü HTC 10 modeli, kanalda yapılan dayanıklılık testlerine göre yılın en dayanıklı telefonu olurken, HTC U Ultra modeli testlerde en başarısız telefonlardan birisi seçildi. Telefonun plastik kaplama parmak izi okuyucusu kolay çizilebildiği için kullanıcılara büyük sorun çıkaracak gibi görünüyor. Telefonun arka cam kapağı ve kamera bölümü her ne kadar kolay çizilmeyen malzemelerden yapılmasa da arka panelde cam malzeme kullanılması kullanıcılara düşmelere karşı büyük sorunlar yaratacak.

Parmak izi okuyucusunun başarısız plastik malzemesinin yanı sıra HTC U Ultra modeli en kötü notu bükülme testlerinden aldı. Kolay bükülen telefonun çatırtı seslerini inceleme videosundan bile kolaylıkla duyabilirsiniz. Bu sonuca göre, HTC U Ultra modelini arka cebinizde unutmanız halinde 1 saat içerisinde cihazın tuzla buz olacağını söyleyebiliriz.