Haritalar Uygulamasından Yemek Siparişi Vermeyi Düşünür Müydünüz?

Haritalar Uygulamasından Yemek Siparişi Vermeyi Düşünür Müydünüz? Haritalar Uygulamasından Yemek Siparişi Vermeyi Düşünür Müydünüz? i 10

Teknoloji şirketi Google, kullanıcıları için yeni hizmetlerini devreye sokmayı sürdürüyor. Sık tercih edilen uygulamalardan biri olan Haritalar restoran siparişlerinde size yardımcı olmaya geliyor.

Bazı uygulamalar tam anlamıyla hayatı kolaylaştırmak için birebir diyebiliriz. Bunlar arasında haritalar gibi gün içerisinde sıklıkla başvurduğumuz uygulamalarda bulunuyor. Google kullanıcılarının daha rahat bir şekilde servislerinden yararlanması için yeni bir adım atmaya karar verdi ve haritalara gelecek yeni özellik ile beraber yakındaki restoranlardan yemek siparişi vermek artık mümkün olacak.

İnternet hayatımıza girdiğinden beri günlük işlerimizi artık çok daha kolay halledebiliyoruz, faturalarımızı yatırıp alışveriş yapabiliyoruz. Bunlar dışında küçük ama önemli isteklerimizi gerçekleştirebilmeye de imkan buluyoruz. Örneğin yemek sipariş ederek o anı kurtarabiliyoruz. Bunu merkezine alan Google’da Haritalar uygulamasına bir yenilik getirmeye karar verdi. Bundan böyle navigasyon ile beraber restoranlardan sipariş verebilme şansı olacak.

googlemaps Haritalar Uygulamasından Yemek Siparişi Vermeyi Düşünür Müydünüz? Haritalar Uygulamasından Yemek Siparişi Vermeyi Düşünür Müydünüz? googlemaps 1024x434

Google sahip olduğu servislerle kullanıcılarına büyük kolaylıklar getiren şirketlerden bir tanesi. Son olarak üzerinde görüşülen proje Haritalar uygulamasının içine sipariş verme özelliğinin getirilmesi oldu. Özelliğin detaylarında navigasyon aracılığıyla yakındaki restoranlar belirlenebilecek ve sipariş alan mekanların servislerine bağlanılabilecek. Restoranlar da yemek siparişlerini aldıktan sonra müşterilerinin bulunduğu lokasyonu belirleyerek istenilen bölgeye teslimatı gerçekleştirecek. Bu türden bir yeniliğin hem kullanıcılar hem de işyerleri açısından faydalı olacağı düşünülüyor.

Elbette söz konusu güncelleme hemen tüm dünyada uygulanmayacak. İlk olarak Amerika Birleşik Devletlerinde kullanılacak olan Haritalar üzerinden sipariş verebilme özelliği ilerleyen zamanlarda diğer ülkelerde de uygulanabilir. Ancak bunun için öncelikle Google şirketinin o ülkelerdeki restoranlarla anlaşması gerekecek.

Son bir not ise Haritalar uygulaması ile sipariş verebilmek için başlangıçta iOS kullanıcısı olma şartı bulunuyor. Yani Android kullanıcıları ilk etapta bu özellikten faydalanamayacak. Ancak şirketin çalışmalarını sürdürmesi ve kısa zamanda bu sorunu da çözmesi muhtemel.