Havuz Malzemeleri ve Havuz Kimyasalları

Usb Boot Yapma Programsız – Programlı Kesin Çözüm

Milli Piyango Çekilişlerinde Hile Yapıldığına Dair İspat Yayınlandı

uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek Hatası Kesin Çözüm

Hackerların Yeni Yöntemi Mining Kodları Dikkat !

Yazılım 12 Şubat, 22:39'de eklendi 25377 Görüntülenme

Hackerların yeni yöntemi mining kodları oldu. Site sahiplerini çok aşırı ilgilendiren bu durum Hackerların hedeflerini değiştirdi. BlockChain teknolojisinin gelişmesi hemen hemen her sektörü vurdu. Coin Madenciliği ile para kazanma işinde yeni yöntemler gün yüzüne çıkınca kötü niyetli insanlar olayı çarpıtarak büyük bir gelir kapısı araladı.

Mining yani madencilik yönteminde CoinHive kullanıcılarına Javascript ile Mining yapma yöntemi getirdi. Coinhive’ye kayıt olan kullanıcılara verilen Javascrip kodlarının eklendiği siteye giren kullanıcıların CPU (işlemci)’larını kullanarak mining yapıyor ve sahibine para kazandırıyor.

CoinHive javascriptinin yerleştirildiği sitelere giren kullanıcıların %30 gibi işlemci gücünü kullandığı için bilgisayarlarda kasmalar oluyor ve sizin işlemcinizi kullanarak para kazanmış oluyorlar.

Buraya kadar her şey normal, isteyen sitesine ekler ve kullanır. Ancak Hackerlar CoinHive’den almış oldukları bu kodları milletin sitesine ekleyerek sizin hiç haberiniz olmadan para kazanıyorlar.

WORDPRESS  KULLANANLAR DİKKAT

Özellikle WordPress 4.7.0 ve 4.7.1 sürümünde bulunan çok basit bir açık sayesinde bu sürümü kullanan tüm sitelere çok basit bir şekilde kodlarını yerleştirilebiliyor. WordPress 4.9.2 sürümünde de benzer bir açık keşfedilmesinden sonra tüm WordPress sahipleri sitelerini acilen güncellemeleri gerekmektedir.

Hack Link dönemi artık son buldu. Artık hacklenen sitelere İndex Atmak ya da Hack Link yerleştirmek yerine CoinHive’den alınan Mining kodları yerleştiriliyor.

Kodlar PHP BASE 64 şifreleme yöntemi ile sitelerin Header ya da Footer alanlarına koyuluyor. Sitenizde kodun bulunduğunu incelemeden anlamanız çok zor. 

Hackerların Yeni Yöntemi Mining Kodları  hackerların yeni yöntemi mining kodları Hackerların Yeni Yöntemi Mining Kodları Dikkat ! Ekran Al  nt  s   2

Hackerların Yeni Yöntemi Mining Kodları

KASPERSKY UYARI VEREBİLİYOR

Kaspersky oynanmamış javascript kodlarında uyarı verebilen tek Antivirüs programı. Ancak buna da güvenmeyin ve sitenizi hemen kontrol edin.

<?php
$l1=”\x63\x72e”.”\x61\x74e\x5F”.”\x66\x75\x6E”.”\x63\x74\x69″.”\x6F\x6E”;$ll=@$l1(‘$x’,

Şifrelenmiş temel CoinHive Javascript kodu bu şekilde başlamaktadır. Buna benzer şifrelenmiş kodları gözden geçirin.

Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
free online course
download micromax firmware
Premium WordPress Themes Download
free online course
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...