Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk GPT bölümü stilinde hatası çözümü

Boykot Edilen N11’den 10 Kasım ile ilgili Açıklama Geldi

TeamGram Nedir / TeamGram ile Satış Yapma

Ufo Mu Yağlı Radyatör Mü ?

Hackerların Yeni Yöntemi Mining Kodları Dikkat !

Yazılım 12 Şubat 2018
20277 Okundu

Hackerların yeni yöntemi mining kodları oldu. Site sahiplerini çok aşırı ilgilendiren bu durum Hackerların hedeflerini değiştirdi. BlockChain teknolojisinin gelişmesi hemen hemen her sektörü vurdu. Coin Madenciliği ile para kazanma işinde yeni yöntemler gün yüzüne çıkınca kötü niyetli insanlar olayı çarpıtarak büyük bir gelir kapısı araladı.

Mining yani madencilik yönteminde CoinHive kullanıcılarına Javascript ile Mining yapma yöntemi getirdi. Coinhive’ye kayıt olan kullanıcılara verilen Javascrip kodlarının eklendiği siteye giren kullanıcıların CPU (işlemci)’larını kullanarak mining yapıyor ve sahibine para kazandırıyor.

CoinHive javascriptinin yerleştirildiği sitelere giren kullanıcıların %30 gibi işlemci gücünü kullandığı için bilgisayarlarda kasmalar oluyor ve sizin işlemcinizi kullanarak para kazanmış oluyorlar.

Buraya kadar her şey normal, isteyen sitesine ekler ve kullanır. Ancak Hackerlar CoinHive’den almış oldukları bu kodları milletin sitesine ekleyerek sizin hiç haberiniz olmadan para kazanıyorlar.

WORDPRESS  KULLANANLAR DİKKAT

Özellikle WordPress 4.7.0 ve 4.7.1 sürümünde bulunan çok basit bir açık sayesinde bu sürümü kullanan tüm sitelere çok basit bir şekilde kodlarını yerleştirilebiliyor. WordPress 4.9.2 sürümünde de benzer bir açık keşfedilmesinden sonra tüm WordPress sahipleri sitelerini acilen güncellemeleri gerekmektedir.

Hack Link dönemi artık son buldu. Artık hacklenen sitelere İndex Atmak ya da Hack Link yerleştirmek yerine CoinHive’den alınan Mining kodları yerleştiriliyor.

Kodlar PHP BASE 64 şifreleme yöntemi ile sitelerin Header ya da Footer alanlarına koyuluyor. Sitenizde kodun bulunduğunu incelemeden anlamanız çok zor. 

Hackerların Yeni Yöntemi Mining Kodları  hackerların yeni yöntemi mining kodları

Hackerların Yeni Yöntemi Mining Kodları

KASPERSKY UYARI VEREBİLİYOR

Kaspersky oynanmamış javascript kodlarında uyarı verebilen tek Antivirüs programı. Ancak buna da güvenmeyin ve sitenizi hemen kontrol edin.

<?php
$l1=”\x63\x72e”.”\x61\x74e\x5F”.”\x66\x75\x6E”.”\x63\x74\x69″.”\x6F\x6E”;$ll=@$l1(‘$x’,

Şifrelenmiş temel CoinHive Javascript kodu bu şekilde başlamaktadır. Buna benzer şifrelenmiş kodları gözden geçirin.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...