Hackerlar Facebook Sohbetlerine Sızdı!

hackerlar facebook sohbetlerine sızdı! Hackerlar Facebook Sohbetlerine Sızdı! ios hack

Hackerlar yine boş durmuyor. İnternet üzerinden gerçekleştirdikleri saldırıları sürekli olarak yenileyen hackerların şimdiki hedefi ise Facebook kullanıcıları oldu.
İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber siber saldırılarda artış göstermeye başladı. Hackerlar kullanıcıların bilgilerine ulaşabilmek için özellikle sosyal medya uygulamalarını tercih ediyorlar. Son iddia ise oldukça çarpıcı zira hackerların Facebook‘taki mesajlaşmaların içeriğini değiştirdiği söyleniyor. Bu da elbette kullanıcıları zor durumda bırakabilir.
Sosyal paylaşım siteleri arasında Facebook‘un yeri ayrı. En çok tercih edilen platform olması sebebiyle internet korsanları da hedeflerini bu siteye yöneltmiş durumda. Öyle ki yaptıkları son saldırılarda Facebook üzerinden yapılan mesajlaşmaların içeriğini kullanıcıların anlayamayacağı şekilde değiştirerek virüs içerikli bağlantılara ulaşılmasını sağlıyorlar. Böylelikle de amaçlarını gerçekleştirmiş oluyorlar.

Hackerlar Facebook Sohbetlerine Sızdı! hackerlar facebook sohbetlerine sızdı! Hackerlar Facebook Sohbetlerine Sızdı! messenger 1024x576

Hackerlar Facebook Sohbetlerine Sızdı!

İddiaların merkezi The Independent. Yayınladıkları haberde Facebook Messenger uygulamasına da bir gönderme yapılarak korsanların bir alt sürüme giriş yaparak saldırılarını gerçekleştirdikleri belirtilmiş. Mobil sürüme yerleştirilen bir kod sayesinde kullanıcıların uygulamaya girmesinden hemen önce şifre bilgisine sahip oluyor ve dolayısıyla hesabı da ele geçiriyorlar.
Kullanıcıların dikkat etmeleri gereken bir nokta bulunduğunu belirtelim. Hackerlar mesajların Google, 

Facebook ya da Apple şirketleri tarafından gönderildiğine inandırmak için ellerinden geleni yapıyorlar.
Son zamanlarda yaşanan siber saldırılar mobil cihazları da tehdit etmeye devam ediyor. Özellikle ortaya çıkan Triada adlı virüs Android cihazlar için büyük tehlike oluşturuyor. İnternet siteleri ve güvenli olmayan Wi-Fi bağlantıları internet korsanlarının virüsü kullanıcılara ulaştırmak için en fazla tercih ettiği yerler. Ayrıca marketteki bazı uygulamalarda bu virüsten nasibini almış. Virüsün sonuçları internet sitesinde ortaya çıkan reklamlar ve zararlı içerikli yerlere yönlendirilmek şeklinde tanımlanıyor. Google yönetiminin virüse karşı önlem almak adına çalışmaları hızlandırdığı belirtilirken halihazırda herhangi bir çözüm bulunmuyor.[adsx]