Google Twitter’ın Mobil Uygulama Aracını Satın Almanın Peşinde!

Google Twitter’ın Mobil Uygulama Aracını Satın Almanın Peşinde! Google Twitter’ın Mobil Uygulama Aracını Satın Almanın Peşinde! wKnU1vK2

Google ve Twitter bir araya geliyor. İki teknoloji devini aynı masaya oturtacak olan ise Google’ın Twitter’ın bir kısmını almak istemesi.

Teknoloji sektöründe adını duyurmayı başarmış iki isim bu defa bir satın alma işlemi ile gündeme geldi. Sosyal paylaşım platformları arasında üst sıraları hedefleyen Twitter ile özellikle arama denildiğinde akla gelen isim olan Google haberimizin detaylarında yer alıyor.

 Alphabet Inc. Google ve Google’a ait diğer şirketleri aynı çatı altında toplamak için kurulan ve başında da yine Google’ın kurucuları Larry Page ile Sergey Brin’in yer adığı bir ticaret kuruluş şekli. Alphabet Inc. bünyesinde yer alan çevrimiçi arama bölümü ise gözünü Twitter’ın bir uygulamasına çevirdi. Mobil uygulamalara yazılım araç seti sağlayan ve aynı zamanda Twitter’a bağlı olan Fabric’i satın almaya karar verdi. Ancak henüz şirketler cephesinden mali şartlara ilişkin bir açıklama gelmiş değil.

Google Twitter’ın Mobil Uygulama Aracını Satın Almanın Peşinde! Google Twitter’ın Mobil Uygulama Aracını Satın Almanın Peşinde! maxresdefault 1 1024x576

Google Geliştirici Ürün Grubunun başkan yardımcısı olan Jason Titus ise konuya ilişkin yaptığı bilgilendirmede Fabric’i iki şaşırtıcı geliştirici platformu bir araya getirebilmek için iyi bir fırsat şeklinde gördüklerini belirtti.

Merkezi Kaliforniya’da bulunan teknoloji şirketi Google 4 Eylül 1998’de kuruldu ve 19 Ağustos 2004 tarihi itibariyle halka arz edildi. Dünya çapında tanınan web tarayıcısı Google Chrome’u hizmete sunan şirket aynı zamanda mesajlaşma ve telefon programı olan Google Talk’a da sahipti. Fakat Google Talk 2015 yılında yerini Google Hangouts’a bıraktı.[ads2]

Son olarak Alphabet Inc.’e değinelim ve hakkında birkaç bilgi verelim. Merkezi Google gibi Kaliforniya’da bulunan ticaret kuruluşunun CEO görevini 2016 yılından bu yana Page, başkanlık görevini ise Brin üstlenmiş durumda. Alphabet Inc.’in kuruluş amacı ise Google’a ait amiral gemi “internet arama” bölümünün diğer projelerden ayrılarak şeffaf bir yapıya kavuşmasına yardımcı olmak şeklinde ifade edilmişti.

 

Kaynak:Bloomberg/vikipedi-Alphabet,Google