Google Play’in En Meşhur Uygulamaları

Google Play'in En Meşhur Uygulamaları Google Play’in En Meşhur Uygulamaları 139

Akıllı telefonlarımızla sık sık ziyaret ettiğimiz yerlerden birisi de şüphesiz Google Play Store. Son zamanlarda üye sayısını artırarak iki milyon uygulamayı kullanıcılarına sunan Google Play’den 2016 yılının birinci çeyreği itibariyle kaç adet uygulama indirildiğini ve en çok hangilerinin tercih edildiğini merak ediyorsanız detayları haberimizde.

Google Play'in En Meşhur Uygulamaları Google Play'in En Meşhur Uygulamaları Google Play’in En Meşhur Uygulamaları 4 1024x576

Google Play’in En Meşhur Uygulamaları

Android Market bundan altı yıl önce yalnızca 30 bin uygulama ile hizmet veriyordu. Aradan geçen süre zarfında kendisini geliştirerek kullanıcılarını mutlu etmeyi başardı. 2012 yılından itibaren Android Marketin adı değişti ve Play Store oldu. O günden beri de mağazanın uygulama sayısı hızla artarak 2 milyona ulaştı.

[ads2]Elbette Android işletim sistemine sahip telefonların satışı da sürekli artış gösteriyor. Kullanımı yaygınlaşan telefonlar ile sayıları artan uygulamalar Play Store’u gittikçe daha popüler yapıyor. Geride bıraktığımız günlerde Sensor Tower’ın açıkladığı bir rapor ile 2016 yılının ilk çeyreğinde Play Store’dan indirilen uygulamaların istatistiği ortaya çıktı.

Google-Play-Store-wm-watermark Google Play'in En Meşhur Uygulamaları Google Play’in En Meşhur Uygulamaları Google Play Store wm watermark 1024x509

Yayınlanan raporda yılın ilk çeyreğinde, yani ocak ile mart ayları arasında Google Play Store’dan indirilen uygulamalar tam 11,1 milyar indirme sayısıyla rekor kırdı. Önceki verilerle karşılaştırıldığında %6,7 oranında bir artış yaşandığını söyleyebiliriz.

En çok hangi uygulamaların tercih edildiği konusuna gelirsek, şaşırtıcı olmayan bir şekilde oyunların ön plana çıktığını görüyoruz. Oyunlara olan ilgi o kadar fazla ki diğerleriyle karşılaştırıldığında aradaki fark dört kattan daha fazla.[ads1]

Son zamanların en çok ilgi gören alanlarından biri ise Fotoğrafçılık. Konuya ilgisi olanlarda Play Store’u bolca ziyaret ederek Fotoğrafçılık ile ilgili uygulamaların indirme sayısında yüzde 20’lik bir artışın gerçekleşmesini sağlamış.

Zirvede sosyal medya uygulamaları yer alıyor. Messenger, Facebook, Snapchat ilk üç sırayı paylaşan isimler. Dördüncü sırada ise herkesin çok sevdiği Candy Crush Sagayer oyunu bulunuyor.