Google Maps Yenilendi!

google maps yenilendi! Google Maps Yenilendi! Google Maps

Google Maps kullanıcıların sık tercih ettiği harita uygulamalardan birisi. Durumu değerlendiren Google yönetimi uygulamaya yeni özellikler ekleyerek daha verimli olmasını amaçlıyor.

Google cephesinden gelen duyuruda Google Haritalar uygulamasının kullanıcılar için daha aktif hale getirileceği ifade edildi. Üzerinde çalışılan yeni araçlar ile konum bilgilerine yönelik düzenleme önermek artık mümkün olacak. Bu sayede mevcut durumlar düzeltilebilecek. Ayrıca haritada olmayan yerleri ekleyerek ilerleyen zamanlar için kullanışlı hale getirmek kolaylaşacak. Açıklanan özelliklerden bir tanesi de konumlar ile ilgili detayları eklemek üzerine oldu.

Aslında bahsedilen yenilikler bir süre önce aktif hale getirilmişti ancak Google tarafından resmi açıklama gelmemişti. Yayınlanan yazı ile durum resmiyet kazanırken kullanıcılar içinde net bilgiler verilmiş oldu.

google-maps google maps yenilendi! Google Maps Yenilendi! google maps

Yapılan değişiklikler harita üzerindeki düzenlemeleri rahatça uygulayabilme imkânını sunuyor. Örneğin olmayan bir konuma denk gelindiğinde işaretleme yaparak harita üzerine eklenebiliyor. Bir başka düzenlemede haritada yer alan yanlış ya da eksik bilgilerin değiştirilmesini kapsıyor.

Google Maps sık seyahat edenler ya da bir yere yeni taşınanlar için faydalı bir uygulama olarak gösteriliyor. Şirket yönetimi haritayla ilgili eksik kısımları tamamlamak suretiyle kullanıcıların beğenisini kazanacak gibi görünüyor.

[ads1]

Son olarak detaylarından bahsedeceğimiz yenilik Haritalar uygulamasına detayları ilave edebilmek olacak. Söz konusu değişiklik ile gidilen yerlerdeki hizmetten, yiyeceklerin kalitesine kadar pek çok bilgiyi uygulamaya eklemek mümkün. Ayrıca ulaşılan yere ait daha önce başkalarının girmiş olduğu bilgiler doğrulanabilecek. Bu şekilde hem bilgiler sürekli güncellenmiş olacak hem de daha sonra mevcut yeri ziyaret etmek isteyenler için gerçek bilgilerin kaydedilmesi sağlanacak.

Google Maps kullanıcıları getirilen yenilikleri sevecek gibi görünüyor zira yanlış bilgilerin bu şekilde önüne geçilebilecek ve eksik olan yerler harita üzerinde işaretlenerek tamamlanabilecek.[adsx]